Zaječar 1949 porazio Slogu – Jedinstvo 1974 namučilo Mladi radnik!

0
521

Rukometaši Zaječara savladali su ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 39:35 (18:14) u 18. kolu Grupe A Prve lige „Istok“. Derbi utakmica je odigrana u hali sportova na Kraljevici, a Zaječarce su do pobede predvodio kapiten Milan Nikolić sa 12 pogodaka, a veliku pomoć imao je od Luke Pavlovića i Milana Ilića sa po 8 golova, dok je 6 dodao Nemanja Sandulović. Kod gostiju najviše muke domaćoj odbrani pravio je Miloš Ilić, koji je postigao 12 golova, dok su po 6 dali Đorđević i Glasnović.

• Dinamična utakmica, puna ritma, kontrolisali smo rezultat od samog početka. Vodili smo i sedam razlike, ali se oni nisu predavali, iskusno su koristili svaku našu grešku da nam se približe, ali smo bili na visini zadatka i stigli do dva boda, poručio je za „Glas sporta“ trener RK „Zaječar 1949“ Darko Milosavljević.

Zaječarci su trijumfom stigli do 11 pobede u sezoni, pa nakon odigranih utakmica imaju 22 osvojena boda i nalaze se na 3. mestu tabele sa 6 bodova manje, ali i dve utakmice manje upravo od Sloge na 2. mestu.

Lider iz Požarevca Mladi Radnik je i dalje bez poraza i jedini siguran učesnik baraža za Super B ligu u koji će otići prva dva tima. (Izvor: Glas Sporta).

U Požarevcu je u okviru 18. kola Prve lige „Istok“ grupe A odigrana vrlo zanimljiva utakmica između Mladog radnika i Jedinstva 1974 iz Krnjeva.

Rukomtaši Nenada Živkovića su na ovoj utakmici bili favoriti ali su gosti bili ovoga puta zaista dobri te domaćin nije smeo da se opusti. Rezulta je bio 34:31 (17:16).

Utakmicu su otvorili domaći a potom gosti iz Krnjeva na kratko stižu do prednosti. Nakon 5. minuta domaćin odlazi na +2 i to održava tokom celog prvog poluvremena. Manji pad koncentracije je usledio u poslednjih 5 minuta te gosti prilaze na samo gol zaostatka.

Drugo poluvreme je bilo dosta zanimljivije. U 33. minutu Mladi radnik ima 20:17 a zatim u 44. minutu gosti prelaze u vođstvo (23:24). Tada je Zoran Čupić zatražio tajm – aut kako njegova ekipa ne bi ispustila prednost. Ipak, nešto iskusnija ekipa Mladog radnika pojačava ritam i u 52. minutu na semaforu stoji 31:27. Gosti su se mučili da dođu do izjednačenja ali snage ovoga puta nije bilo. Na kraju pobeda domaćina 34:31.

U ekipi Jedinstva 1974 najefikasniji sa po 6 golova bili su Uroš Ristić i Danijel Đorđević. Domaćin je imao raspoloženog Marka Veljkovića koji je postigao 8 golova a za igrača utakmice proglašen je Lazar Pavlović koji je postigao 4 gola.

Mladi rukometaši Borskog jezera iz Bora su ugostili ekipu Majdanpeka i može se reći napravili iznenađenje u 18. kolu gde su podelili bodove rezultatom 25:25 (11:14). Iako su gosti iz Majdanpeka bili izraziti favoriti, mladi Borani su na kraju uspeli da upišu vrlo bitan bod koji će sigurno dati samopuzdanje.

Gosti su većim delom prvog poluvremena bili u vođstvu a u jednom trenutku je bilo i +3. Igrači Saše Dučića su se uvek vratili u egal ali u poslednjih 5 minuta je ponestalo koncentracije i gosti na odmor idu sa 11:14. Činilo se da će gosti napasti u drugom poluvremenu. Ipak, usledio je dobar niz Borskog jezera i u 48. minutu na semaforu stoji 20:20. Do kraja se igralo gol za gol, gosti su u 57. minutu postigli poslednji gol a “X” postavlja kapiten Maksuti gde semafor pokazuje konačnih 25:25.

Kod gostiju je 7 golova postigao Nemanja Buzdimirović dok su domaći sastav sa po 6 golova predvodili Andrija Kovačević i Lazar Popović. Za igrača utakmice izabran je golman Đorđe Veličković.