Superliga plej – aut (M) – Ub slavio protiv Vranja 1957!

0
329

Rukometaši Uba i Vranja 1957 su odigrali veliki derbi 5. kola plej – auta Superlige gde je domaćin slavio vrlo bitnu pobedu rezultatom 30:29 (16:10) i tako najverovatnije poslao ekipu sa juga Srbije nazadu Super B ligu „Istok – Zapad“.

Od samog starta su se Ubljani nametnuli i posle 5 minuta igre poveli 3:1. Ipak, gosti su se na kratko probudili i vratili se na 4:4. Poslednji put u prvom poluvremenu su gosti izjednačili na 5:5 a zatim sledi nalet Ubljana koji idu iz serije u seriju i na odmor nose 16:10.

U drugom poluvremenu su Vranjanci krenuli na sve ili ništa. Teodorović je češće rotirao i čekao pravi trenutak da njegova ekipa zada završni udarac. U 57. minutu je bilo 30:23 a zatim sledi crna rupa Uba. Vranjanci su se raspucali i stigli do 30:29 ali više od toga nisu mogli te na kraju domaćin slavi veliku pobedu.

RK UB – RK VRANJE 1957 30:29 (16:10)

1. Radovanović 1, Milić 1, Krejović 2, Žarković M. Praščević 3, Stolić 11, Terzić 1, Panovski 7, Maksović (9/26 odbrane), Mrdović (4/16 odbrane).

Rakić 4, Vasić 9, Pavlović 1, Čelica 3, Đorđijević 1, Čekić 4, Praštalo 3, Dimitrijević 4, Gašić (9/36 odbrana), Španjević (1/4 odbrana).