Superliga plej – aut (M) – Radnički opravdao ulogu favorita protiv Proletera!

0
133

Rukometaši Radničkog iz Kragujevca su slavili veliku pobedu protiv Proletera koga su stavili sada u tešku poziciju i moraće svim snagama da se bori za opstanak. Kragujevčani su bili bolji rezultatom 34:27 (17:16).

Igrači Dragana Študera su zvanično potvrdili opstanak u eliti pre nekoliko kola ali nisu dozvolili da se desi iznenađenje u Šumadiji. Što se samog toka utakmice tiče, Barudžić je pogodio prvi a zatim je dva puta Proleter pogodio preko Sekulića i Lazića. Tokom celog prvog poluvremena smo gledali kako se ekipe smenjuju u vođstvu da bi na odmor domaćin otišao sa 34:27 (17:16).

U drugom poluvremenu su samo dodali gas i posle 10 minuta igre je bilo 22:18. U 48. minutu je već bilo jasno da će pobeda pripasti domaćinu (28:22) te su oba trenera na teren poslala mlađe snage koje su opravdale zadato poverenje. Na kraju pobeda Kragujevčana sa 34:27.

SPD RADNIČKI – RK PROLETER 34:27 (17:16)

Maljević 1, Davidović 2, Mutavdžić 3, Kasalović 1, Barudžić 11, Stanojev 4, Panić 6, Barjaktarević 6, Đerić (6/24 odbrana), Ivanović (4/13 odbrane).

Bukvić 6, Meliava 1, Đurašković 2, Lazić 6, Sekulić 2, Radisavljević 2, Knežević 1, Milošević 2, Došen 2, Živković 3, Ćorović (3/8 odbrane), Breti (6/23 odbrane), Đurašković (2/9 odbrane).