Visočani izgubili u Banja Luci: Borac stigao do četvrte pobede u nizu!

0
409

Rukometaši Borca naneli su treći ovosezonski poraz visočkim rukometašima te u Banja Luci slavili rezultatom 28:23 (poluvreme 14:13).

Rukometaši visočke Bosne u Banja Luku su otputovali sa željom da se u utakmici protiv RK Borac nadigravaju te da probaju iznenaditi Borac, koji je bio u seriji od 3 pobede. Nakon početnog vođstva rukometaša Borca, visočani su odgovorili na sjajan način, te serijom od 4-0 poveli sa 4:1. U tim trenucima isključen je i igrač Borca, Srđan Savić, sa automatskim crvenim kartonom, nakon nesportskog prekršaja nad kapitenom Adnanom Harmandićem iz redova Bosne. Poznavaocima rukometnih prilika “taktika” teških prekršaja na najboljem igraču protivničke ekipe na samom startu utakmice svakako nije nepoznata, no ovaj put to su primetile i sudije.

U nastavku, Borac je odgovorio silovito te je u 13. minutu rezultat glasio 4:4, u trenucima kada se kapiten oporavljao na klupi. gosti su ponovo uspeli da se konsoliduju, te po drugi put na utakmici da povedu sa 3 gola razlike, 10:7 u 21. minutu, a do tada su visočani pogađali praktično sa svih pozicija. Precizni su bili Harmandić, Medžić, Čabaravić, Omanović… Nakon spomenutog vođstva, dolazi do velikog pada u igri, pa u periodu od 21. do 26. minuta prvog poluvremena, Borac pravi veliku seriju od 5-0 te prelazi u vođstvo 12:10. Golovima Imamagića i Harmandića, gosti dolaze do novog nerešenog rezultata, a do kraja se igralo gol za gol i prvo poluvreme završeno je prednošću Borca od 14:13.

Uz aktivan rezultat iz prvog poluvremena, nadali su se visočani da će da skupe dovoljno snage te utakmicu nastave u istom ritmu. To se nije desilo. Nakon što je Medžić izjednačio za 14:14, Borac je poveo sa 4 gola razlike (18:14), nakon čega je trener zvao timeout što nije podiglo igrače Bosne. U igri gostiju se u tim trenucima nije puno toga promenilo jer je nedostajalo prave ideje u napadu nakon što je Borac pojačao igru u odbrani, a nakon još jednog žestokog prekršaja nad Harmandićem, iz igre je isključen i kapiten Bosne zbog prigovora.

Nakon loših šuteva gostujućih rukometaša, Borac je lako pogađao iz kontra napada, ponajviše raspoloženi Rađenović, a do kraja utakmice visočani više nisu uspeli da smanje prednost Borca ispod 4 gola razlike. Najveća prednost Borca iznosila je 7 golova razlike, a do kraja je smanjena na 5, za konačnih 28:23 i zasluženu pobedu banjalučkog Borca. U ovoj utakmici čini se da su nedostajali golovi Mimića i Burića, koji su pravili značajnu razliku u prethodnim utakmicama, odnosno igra u odbrani tokom cele utakmice koja je u dobroj meri zaslužna za postignute rezultate u ovoj sezoni. U redovima gostiju na kraju je najefikasniji bio Imamagić sa 5 golova, dok su za Borac Rađenović i Dakić pogađali po 8 puta.

Pored dobre igre većim delom prvog poluvremena, ono što se može izvući kao posebno pozitivno iz ove utakmice je solidan nastup mladog Selimovića na poziciji pivota, koji je postigao 2 gola, sjajne odbrane Čabaravdića u finišu utakmice, nastup Haruna Sirče i posebno Haruna Babića, koji je u samom finišu utakmice prvo uspeo da izbori sedmerac, a onda efektno i pogodi sa linije od sedam metara.

Kako kažu iz Visokog, bez obzira što ostaje žal što naši rukometaši i u ovoj utakmici nisu uspeli da pobede, učinku od 10 pobeda u 13 utakmica i prvom mestu na tabeli se ne može prigovoriti te igračima i stručnom štabu treba čestitati na postignutom, dodali su iz kluba! Pred premijer ligašima je pauza od 2 meseca, koja će biti iskorišćena za analizu svih aktivnosti, ali i pripreme rukometaša za nastavak sezone.

U nastavku sezone rukometaše Bosne očekuje između 15 i 25 utakmica (računajući utakmice Kupa i play-offa), što znači da će se na kraju šampion tražiti među ekipama koje osim neophodnog kvaliteta, budu imale najširi roster, odnosno najbolju fizičku pripremljenost za dugu sezonu.

Za sve koji su razmišljali da li je priča koja se gradi u i oko RK Bosna Visoko dovoljno ozbiljna, da li su ambicije kluba za najviši plasman realne, sada je zaista pravila prilika da se uključe u rad RK Bosna Visoko i pruže podršku, kako bi svi zajedno, okupljeni oko jednog, zajedničkog cilja, vratili RK Bosna u sami vrh bh. rukometa kazali su u klubu.

RK Borac Mtel – RK Bosna Visoko 28:23 (poluvreme 14:13). Dvorana: Borik, Banja Luka. Sudije: Jović / Arnautović. Delegat: Vojić. Isključenja: Borac 4 min., Bosna 10 min. Sedmerci: Borac 2(2), Bosna 2(1).

RK Borac Mtel: Beširević, Unčanin, Đurđević, Daničić, Mijatović, Ljubišić (11 odbrana), Bubić, Subotić, Nježić (1), Savić (1), Miljković (1), Rađenović (8), Ćelić, Šešić (5), Buljina (1), Dakić (8).
Trener: Mirko Mikić.

RK Bosna Visoko: Grčo (10 odbrana), Sirčo, Čabaravdić A., Čabaravdić K. (3), Burić (2), Harmandić (4), Mimić (1), Balta (1), Omanović (2), Selimović (2), Divković, Medžić (4), Imamagić (5), Sirčo H., Babić (1).
Trener: Edhem Sirčo.