Superliga Makedonije (M) – Tikveš slavio protiv Butela!

0
210

Tikveš je ostvario još jednu herojsku pobedu u plej-ofu Superlige, pošto je na gostovanju Butelu slavio sa minimalnih 21:22 (11:14). Kavadarčanima je ovo treće slavlje u plej-ofu, prvo na gostovanju posle poraza na Autokomandi pre dve nedelje od Alkaloida.

I sada su, po običaju, obe ekipe odigrale izuzetno uzbudljivu i ujednačenu utakmicu. Početak je pripao domaćim rukometašima koji su vodili 4:2, pa 5:3, ali se Tikveš probudio i krenuo u seriju. To je gostima donelo drugo vođstvo od 7:8, a Kavadačani su nastavili u istom stilu i na poluvremenu stigli do +3 (11:14).

Međutim, loša vest za trenera Stojanovića bila je povreda najboljeg rukometaša tima, desnog beka Anija Obine, koji je posle nezgodnog doskoka legao na pod i uz pomoć saigrača prešai na klupu.

U drugom delu Tikveš na čelu sa Strahinjom Simićem je stigao do prednosti od pet golova (13:18), ali je usledio neočekivani pad gostiju i Butel je uspeo da se rezultatski vrati u igru i finiš učini super neizvesnim. U poslednjem minutu rezultat je bio izjednačen na 21:21, ali je Nikola Stefanović prvim golom na utakmici doneo Tikvešu veliku pobedu.

Subaševski 1, Stojanovski 1, Georgivski 3, Nikolov 11, Krstevski 1, Spasovski 2, Jevtić 2,

Mijatović 1, Temelkoski 6, Stefanović 1, Manaskov 6, Šuleski 1, Kocev 3, Simić 1, Obina 3.