Superliga Makedonije (M) – Tikveš na srpski pogon porazio Butel!

0
169

Rukometaši Tikveša savladali su ekipu Butela sa 28:23 u utakmici jedanaestog kola plej-ofa Super lige Makedonije i prekinuli seriju od dva poraza u seriji. Ovom pobedom izabranici Radeta Stojanovića ostali su u igri za izlazak u Evropu, posebno posle poraza Ohrida na Autokomandi.

Gosti iz Skoplja su u prvih tridesetak minuta prikazali solidnu igru i nisu delovali kao rival koji bi lako ustupio priliku za bodove, ali je i Tikveš bio u solidnom ritmu i na odmoru imao minimalnu prednost 13:12.

Početak drugog dela doneo je angažovaniji pristup Kavadarčana, Stojanovićevi izabranici su zaigrali u jačem ritmu i brzo poveli sa pet golova razlike (19:14). Činilo se da je u periodu oko 45. minuta rezultat polako počeo da se lomi i Tikveš je već sigurno zakoračio ka šestom trijumfu u plej-ofu.

Poslednjih deset minuta donelo je sličnu sliku na parketu i domaći tim je još više uvećao prednost, a na kraju je pobeda iskazana konačnim rezultatom 28:23.

GRK TIKVEŠ 2014 – RK BUTEL SKOPJE AD 28:23 (13:12)

Anastasovski 2, Mijatović 10, Temelkoski 2, Sokolov 1, Stefanović 1, Gačević 2, Manaskov 2, Šulevski 2, Kocev 4, Simić 2.

Subaševski 3,, Stojanovski 2, Gjeorgjevski 4, Nikolov 2, Spasovski 1, Jevtić 7, Davitkovski 2.