Super B liga (M) – Goč Merkur se revanširao Hajduk Veljku!

0
478

Veliki derbi 17. kola Super B lige „Istok – Zapad“ odigran je u Vrnjačkoj Banji gde je gostovala ekipa Hajduk Veljka iz Negotina. Goč Merkur se revanširao Negotincima za poraz u prvom delu prvenstva a ovoga puta je rezultat bio 29:28 (15:15).

Što se samog otvaranja utakmice tiče, Goč Merkur je započeo loše što gosti pametno koriste i odlaze na 3:7. Ubrzo su se domaći konsolidovali i vratili se u egal da bi prvi tajm – aut potražio Kraljevski u 23. minutu kada je Hajduk Veljko otišao na +2 (10:12). U nastavku se igralo gol za gol i na odmor se ide sa 15:15.

U drugom poluvremenu se vodila velika borba gde ponovo gosti idu na +2 da bi potom Goč Merkur zaigrao nešto angažovanije i u 47. minutu poveo 24:21. U 52. minutu je bilo 27:23 gde su mnogi videli dva boda ali pitao se i Hajduk Veljko. U 59. minutu su gosti prišli na 28:27 da bi Medić stavio tačku na i te tako doneo veliku pobedu za 1. mesto na tabeli.

Maksić 4, Medić 6, Alavanja 3, Antić 4, Popović 1, Mrda 5, Čolović 4, Bošković 2.

Topalović 7, Matović 3, Međedović 1, Gudurić 2, Ćirić 3, Cvijetić 5, Milenković 7.