Spartak Vojput slavio protiv “fenjeraša”

0
3565

Rukometaši Spartak Vojputa uverljivom pobedom su započeli nastavak prvenstva. U 14. kolu Super rukometne lige savladali su Slogu iz Požege sa 33:15 i trenutno zauzeli petu poziciju na tabeli.

Početak utakmice nije nagoveštavao ubedljivu pobedu domaćina. Sloga je golovima iskusnog Pavića i i Pavlovića u 3. minutu povela sa 2:0. Vrlo brzo je usledio odgovor Spartaka, koji je postigao seriju od pet golova i za samo pet minuta preokrenuo na 5:2. Golom Nikole Stefanovića Spartak je u 20. minutu imao prednost od 9:5. Domaći nisu odigrali dobro u fazi napada, nisu iskoristili nekoliko izuzetnih prilika i to je držalo Slogu rezultatskog priključka u prvom poluvremenu koje je završeno sa 12:9 u korist Spartaka.

U nastavku utakmice Spartak je pokazao svoj kvalitet. Zaustavili su napade Sloge, nedozvoilivši im da sedam minuta postignu gol i za to vreme došli do osetnije prednosti od 17:9. Davidović prekida dugi post gostiju za 17:10, nakon čega je usledila nova serija subotičana i velikih 25:12 golom Strahinje Spreme u 48. minutu. Pobednik susreta već tada je bio rešen. Poslednjih desetak minuta utakmice trener domaćih Slaviša Laković priliku je pružio i mlađim igračima te su se u listu strelaca upisali i Uroš Kolundžić i Nemanja Obradović.

Po završetku utakmice Filip Leovac je proglašen za najboljeg igrača susreta. U sledećem 15. kolu Spartak gostuje ekipi Šamota u Aranđelovcu.

RK Spartak Vojput – RK Sloga Zmartforce 33:15 (12:9)