Senj odneo bodove iz Labina!

0
348

Rudar Labin je na domaćem terenu dočekao Senj, ekipu koja je zajedno s “Kovarima” u grčevitoj borbi za opstanak. Iako su Labinjani imali prednost domaćeg terena te imperativ pobede dva boda putuju u Senj.

“Kovari” na otvaranju utakmice imaju 2:0 te 3:1, ali vrlo brzo gosti preko Grozdeka u 10. minutu vode 3:5. Nakon 17 minuta igre pogotkom Frankovića stoji 7:7, ali ne uspevaju domaćini da prelome utakmicu u svoju korist. Gosti su razigraniji, pa pet minuta pre kraja prvog dela Krajcar poentira za 8:10.

Koliko su bodovi iz ove utakmice bili važni jednima i drugima pokazuje ulazak u drugi deo, kada su obe ekipe vrlo koncentrisane, pa se igra gol za gol. U tom periodu domaćine u igri uglavnom drže Jurman i Ratkajec, ali Rudar ne može da se odvoji. Prvu veću prednost zato imaju gosti u 40. minutu kada je Grozdek pogodio za +3 (15:18). Najveću prednost ima Senj u 45. minutu kada pogađa Stanić za 16:21 te postaje jasno kako “Kovari” iz takvog minusa ne mogu da se vrate.

Domaću ekipu u zadnjih deset minuta “vuče” samo Ratkajec, međutim to je nedovoljno, pa se Rudar nije više ozbiljnije približavao Senju koji je utakmicu mirno priveo kraju, a “Kovarima” doneo nove probleme.

Spomenimo kako Rudar zaostale utakmice igra 31. marta kada odlazi na teško gostovanje u Karlovac, a potom, 7. aprila, u Labin stiže neugodni Zadar 1954. Međutim, pre toga, 27. marta igra se redovno, 17. kolo, kada “Kovarima” dolazi Kozala.

LABIN– SC Franko Mileta – 1. HRL Jug – 16. KOLO
SUDIJE: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb)

RUDAR LABIN – SENJ 27:32 (10:12)

RUDAR LABIN: Murselović, Kokot, Derossi 1, Jurman 7, Lazar, Štucin, Dželili, Ratkajec 12 (3), Jelušić 3, Štingl, Kostić 2, Lukšić, Franković 2, Mandić, Tomičić, Vozila.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 12 minuta (Štucin 6, Kostić 4, Lukšić 2)

Trener: Dalibor Zupičić

SENJ: Nekić, Vukšić 6, Katić, Grozdek 6, Barbić I. 6 (2), Krajcar 5, Čulinović, Zrinski, Francetić 2, Katić 2, Krpmotić 1, Barbić A., Stanić 4, Ćosić, Jeličić

Sedmerci: 2/2, Isključenja: 10 minuta (Grozdek 4,Krajcar 2, Krmpotić 2, Stanić 2)

Trener: Josip Štokić