ARKUS: Crvena zvezda opravdala ulogu favorita protiv Proletera!

402

U okviru 9. kola plej-aut grupe ARKUS lige rukometaši Crvene zvezde dočekali su u dvorani UVC „Šumice“ vicešampiona Evrope iz sezone 1990/91, ekipu zrenjaninskog Proletera.

Duel dve ekipe koje sa klupe predvode legende srpskog i jugoslovenskog rukometa Žikica Milosavljević i Momir Rnić pripao je mlađem stručnjaku.

Nije dvonedeljna pauza ostavila maha u redovima Crvene zvezde. Još jednom su potvrdili crveno-beli da im kvalitetom pripada plej-of mesto.

Do 15. minuta smo gledali gol za gol, uz četiri promene vođstva, da bi u narednih šet minuta serijom 4:0 crveno-beli preuzeli kontrolu nad utakmicom i vođstvo – 14:9. Razliku od pet golova izabranici Žikice Milosavljevića su kontrolisali do kraja poluvremena, uz odličnu rolu Dalibora Bretija, koji je sa nekoliko sjajnih intervencija, uz odbranjen sedmerac, sačuvao mirnoću pred nastavak – 18:13.

U drugom poluvremenu, Zvezda je stigla do maksimalnih osam golova prednosti (23:15, 34.minut), ali je Proleter uspeo da smanji minus i stigne do tri gola zaostatka u 54. minutu (32:29), ali pribrani su bili crveno-beli, i pored dva neiskorišćena sedmerca, i mirno priveli meč kraju. Zvezda je ispoljila staru boljku, popustila u defanzivi, Proleter u finišu stigao do 36:34.

Najefikasniji je bio i najbolji na meču, Viktor Matičić sa 7 golova. Mirko Đurković je postigao 5, po četiri Aleksa Milošević i Luka Rogan. Što se tiče Proletera David Pešić je postigao 8 golova.

Crvena zvezda je sa 13 bodova prva na tabeli, sa šest bodova više u odnosu na Proleter, koji je na 6. mestu, prvi iznad crte.

Sudije: Milenko Aleksić i Zdravko Crnjanski (Bačka Palanka)

Isključenja: Crvena zvezda 8, Proleter 2

Sedmerci: Crvena zvezda 2(0), Proleter 4(2).

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Đurović 5, Horvat 2, Lazić, Stevović 3, Todorović 1, Milošević 4, Milunović 2, Jović 1, Majes 3, Jelić, Matičić 7, Blagojević 1, Breti, Bogojević 3, Rogan 4. Trener: Žikica Milosavljević

PROLETER: Šaru, Jovanov, Karlaš 1, Barjaktarović 5, Todorov 2, M.Gaćinović 1, Toškov 1, A.Gaćinović 4, S.Terzić 2, F.Terzić, Krivošija 5, Pavlović 3, Ranković 1, Kanižaj 1, Kovačević, Pešić 8. Trener: Momir Rnić