Premijer liga BiH – Krivaja slavila u Gornjem Vakufu / Uskoplju – Vogošća i Borac podelili bodove!

0
326

Rukometaši Krivaje u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su na gostovanju u Gornjem Vakufu – Uskoplju nad ekipom Sloge, rezultatom 28:29 (14:17). Utakmica je počela u ujednačenom ritmu, igralo se gol za gol sve do sredine prvog dela kada gosti iz Zavidovića dolaze do prve ozbiljnije prednosti od dva gola razlike. Narednih nekoliko minuta rukometaši Krivaje uspeli su da sačuvaju prednost da bi u 24. minutu domaćini stigli do preokreta 13:12. Boljom igrom u završnici prvog dela, serijom 0:5 gosti odlaze na velikih plus četiri. Sedmercem u poslednjim sekundama prvog dela domaćini smanjuju zaostatak na minus tri, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 14:17. Na otvaranju drugog dela Krivaja dolazi do pet golova prednosti 15:20, što gosti uspevaju da sačuvaju do 40. minuta. Samo pet minuta kasnije domaći rukometaši dolaze do preokreta 25:24. Do kraja utakmice još dve promene prednosti, a boljom i trezvenijom igrom u zadnjim sekundama ekipa Krivaje uspeva da sačuva minimalnu prednost za na kraju konačnih 28:29. Krivaju su do pobede vodili Mehić Eldar i Sarajlić Matej sa po sedam postignutih pogodaka dok je dva manje dodao Velić Deni. Salkić Ismir postigao je četiri pogotka. Kod Iskre istakli su se Biljaka Goran sa sedam i Halebić Anes sa sedam postignutih pogodaka.

U dvorani Amel Bečković u derbiju devetog kola Premijer lige BiH viđena je prava sportska drama! Derbi meč devetog kola Premijer lige BiH u rukometu između Vogošće i Borca m:tel okončan je bez pobednika.  Bio je ovo prvi remi izabranika Mirka Mikića nakon sedam vezanih pobeda, ali mora se priznati da su gosti i do boda stigli uz dosta sreće! Iako su imali prednost većim delom utakmice, ekipa iz sarajevskog predgrađa je stalno disala za vratom ili bila u “egalu”, da bi u samom finišu imala šansu i da zabeleži pobedu. Odlični Duško Čelica je bukvalno u poslednjim trenucima pogodio mrežu za pobedu, međutim, posle konsultacija za zapisničkim stolom gol je poništen jer se samo sekund ranije oglasila sirena koja je označila kraj utakmice. Bio je ovo i prvi remi Vogošćana, koji uz pet pobeda imaju i dva poraza. Prvih trideset minuta meča u dvorani “Amel Bečković” svakako su obeležili čuvari mreže, Damir Efendić u domaćem i Slađan Subotić u gostujućem taboru. Prvi, inače ex-golman Borca, nije dopustio crveno-plavima da steknu osetniju razliku, dok je Subotić odlično reagovao kada je Vogošća u par navrata pretila da preuzme inicijativu. Koliko čvrsto se igralo u Vogošći, dovoljno govori činjenica da tokom prvog poluvremena ni jedna ni druga ekipa nije uspela da stekne plus veći od dva gola. Najvećim delom prvog dela, u prednosti je bio banjalučki tim – na semaforu je pisalo, između ostalog, 0:2 i 7:9, dok je jedino vođstvo na svojoj strani Vogošća imala u osmom minutu, kada je došla do 4:3. U nastavku, manje-više viđena je ista slika mada su Banjalučani za tri i po minuta igre prvi put otišli na tri razlike (14:17), ali su domaći rukometaši u narednih pet minuta uspeli da dođu do izjednačenja zahvaljujući “bombama” sa 10 metara Duška Čelice (18:18). Potom se ponovo igralo “gol za gol”, da bi tim iz sarajevskog predgrađa stigao do minimalne prednosti 21:20, pa je trener crveno-plavih Mirko Mikić uzeo minut odmora. Efendić je nastavio sa sjajnim odbranama i Borac m:tel nije mogao da se odlepi, iako je i na banjalučkom golu dobro branio Subotića, pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa nerešenim rezultatom 22:22. Utakmica je protekla u “egalu” i u narednih pet minuta, Vlado Draganić je svojim pogocima donosio minimalno vođstvo gostima iz Banjaluke, ali je Vogošća ponovo uspevala da stigne do izjednačenja, a minut i po pre kraja da dođe i do prednosti novim golom Čelice. Sedmerac je potom Efendić odbranio Milošu Nježiću, ali na sreću Banjalučana lopta se ponovo odbila igraču crveno-plavih, koji je pogodio za novo izjednačenje 27 sekundi pre kraja. Usledio je novi tajm-aut za Vogošćane, koji su bukvalno u poslednjem sekundu s deveterca pogodili mrežu. Ponovo je strelac bio iskusni Duško Čelica, ali taj gol nije priznat jer je već bilo isteklo 60 minuta, pa je svakom pripao po bod – 27:27. Upravo je nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine bio prvo ime Vogošćana, ali i cele utakmice, sa devet postignutih golova, dok je Elis Memić zabeležio pet pogodaka. U banjalučkom taboru, najefikasniji je bio Vlado Draganić sa sedam pogodaka, pet je postigao Stefan Miljković, dok su po gol manje zabeležili Aleksandar Miličević i Nikola Malivojević.

Rukometaši Izviđača i Leotara odigrali su derbi devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a duel je završen nerešeno 32:32. Gol za izjednačenje u zadnjoj sekundi postigao je Đorđe Ratković. Na samom startu utakmice igralo se gol za gol, a gosti iz Trebinja su imali blagu prednost, koja je posle 14 minuta igre rasla i do +3 (7:4). U redovima ekipe Izviđača sjajan je bio Milan Vukšić koji je svojom brzinom i dobrim asistencijama pomogao domaćima da dođu do izjednačenja 9:9. Golom Marka Parežanina sa desnog krila Leotar je poveo sa 15:14 i tako postavio konačan rezultat prvog dela. U nastavku utakmice nastavile su obe ekipe održali visok tempo i ovaj derbi opravdao je sva očekivanja. Rukometaši Leotara su imali ponovo +3 (21:18) kada se dobro oslobodio svog čuvara Vladimir Tomić i dobro realizovao napad gostiju. Osam minuta pre kraja bilo je veoma neizvesno i Izviđač je došao do izjednačenja 27:27. Od tad smo gledali pravu igru živaca, igralo se gol za gol. Izabranici Tonija Čoline 40 sekundi pre kraja poveli su 32:31, a bod gostima iz Trebinja doneo je Đorđe Ratković u poslednjim sekundama duela. (Izvor: MeridianBH).

Rukometaši Bosne su u Visokom savladali ekipu Iskre iz Bugojna rezultatom 31:27 (10:12) u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na meču bio je Benjamin Čičkušić sa postignutih 15 golova. Utakmica je počela žustro na obe strane sa jako dobrim odbranama. Domaći rukometaši su na startu imali prednost od gola razlike u dva navrata, da bi gosti nošeni raspoloženim Benjaminom Čičkušićem, koji je dao tri gola u uvodnim minutima, došli do preokreta i vođstva 6:4. Nakon grubog faula isključen je igrač Bosne, a Čičkušić je ponovo bio siguran sa sedam metara za 7:5, da bi nakon dobre odbrane u narednom napadu to krunisali golom na prazan gol za 8:5. Bila je ovo prva osetnija prednost na meču, što je rezultovalo i tajm-autom trenera domaćih. Vredi napomenuti i da se na golu Iskre istakao Rijad Polić koji je imao čak šest uspešnih intervencija. Domaći su dobro iskoristili minut odmora, te su pet minuta pre kraja prvog dijela smanjili rezultat na 8:7, da bi ovog puta gosti zatražili novi tajm-aut. Sa dva vezana gola Čičkušića Iskra je ponovo pobegla na +3 (10:7). Na poluvreme se otišlo pri prednosti gostiju od 12:10, a trenutni najbolji strelac Premijer lige Bosne i Hercegovine Čičkušić imao je sedam golova na svom kontu. Bolje u drugo poluvreme ušli su gosti koji su napravili mini seriju od 2:0 (14:10), koju je prekinuo Đorđe Kukić golom iz kontranapada (14:11). Sa krila je fino uletio Lazar Janković i tako naterao trenera domaćih na tajm-aut, prvi u drugom delu, ali i prvi put na utakmici +4 za Iskru (15:11). Vodili su gosti i 18:13 u nastavku, ali i pored te prednosti ušlo se u neizvesnu završnicu. Za goste odgovornost su preuzimali Čičkušić i Janković, dok je Mahir Burić bio dobar u redovima Bosne. Igralo se gol za gol, a onda dva minuta do kraja preokret domaćina i vođstvo od 27:26. U narednom napadu Jamaković se digao i pogodio za 28:26 i tako približio domaće ka velikom preokretu i pobedi. Burić novim golom, a svojim šestim doveo je svoj tim na +3 (29:26). Na kraju utakmica se završila rezultatom 31:27. Bila je ovo treća pobeda ove sezone za Bosnu Visoko, dok je Iskra upisala svoj peti poraz. Vredi napomenuti da je Čičkušić postigao 15 golova na ovoj utakmici i da je bio najefikasniji pojedinac meča. (Izvor: MeridianBH).

Rukometaši Slobode su u Mejdanu pobedili ekipu Gradačca rezultatom 31:23 (13:14) u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na meču bio je Alen Ovčina sa devet postignuzih pogodaka. U utakmicu furiozno su ušli rukometaši Gradačca. Poveli su sa 3:0 golom sa sedmerca Slavena Šijakovića, a posle deset minuta igre na semaforu je stajalo 7:1 za goste iz Gradačca. Kako smo se približavali kraju prvog dela prednost se malo po malo smanjivala. Gosti su pretežno golove postizali iz dugih i izgrađenih napada, dok su izabranici Siniše Markote pokušavali da igraju brz rukomet i da se oslanjaju na svoje brzonoge rukometaše, pre svega na fantastičnog Alena Ovčinu na čijim krilima su domaći i prišli na samo gol zaostatka pred kraj prvog dela (14:13). U drugom poluvremenu viđena je znatno bolja igra domaćih rukometaša. Na startu igralo se gol za gol, da bi utakmicu sredinom drugog poluvrmena Tuzlaci prelomili u svoju korist. Prvo su golom Ovčine sa levog krila došli do izjednačenja 17:17, da bi posle minimalnog vođstva Slobode usledio tajm-aut trenera gostiju Dada Doborca. U finišu utakmice postojao je samo jedan tim, a prednost za Slobodu je samo rasla, da bi se na kraju utakmica završila rezultatom 31:23, koji je pravo iznenađenje ako se pogleda način na koji je utakmica počela. Bila je ovo četvrta pobjeda Slobode ove sezone, te peti poraz Gradačca.

Rukometaši Sloge zabeležili su treću uzastopnu prvenstvenu pobedu, prvu na gostujućem terenu, savladali su ekipu Konjuha rezultatom 22:20. Domaći utakmicu otvaraju vođstvom 2:1. Da bi Sloga serijom 3:0 došla do preokreta 4:2 u 9. minutu. U 17. minutu Dobojlije dolaze do plus tri 8:5. Ali onda uraganska serija Konjuha od 5:0 za vođstvo 10:8 (24. minut). Zatim na scenu stupa Bogdan Nikolić koji sa sa dva gola u nizu donosi izjednačenje Slogi 10:10. Razigrani Nikolić jeu tim trenucima postigao četiri gola u nizu. Na odmor se odlazi sa nerešenim rezultatom 12:12. Drugi deo bolje otvara Sloga, sa tri vezana gola ponovo ima vođstvo 15:13. Tu prednost Dobojski tim je čuvao sve do 50. minuta. Tada Konjuh postiže tri gola za izjednačenje 18:18. U 55. minutu na semaforu je stajao rezultat 20:20. Do kraja domaći tim nije uspeo da postigne nijedan gol. Dok je Sloga na krilima golmana Bogdanovića postigla dva, za na kraju veliku pobedu 22:20. Najzaslužniji za pobedu Sloge posebno u finišu bio je golman Milutin Bogdanović. Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Bogdan Nikolić sa 7 i Vladimir Stanković sa 5 golova. Kod domaćih Nermin Smajić je bio najefikasniji sa 6 postignutih golova. (Izvor: Sportdc).

Rukometaši Bosne su u gostima trijumfovali nad domaćim Maglajem sa 22:21 u zaostaloj utakmici 9. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. U veoma uzbudljivoj predstavi rukometa Maglaj je na domaćem parketu poražen od strane sarajevske Bosne sa konačnim rezultatom od 22:21 (11:10). Prvo poluvreme zanimljivog duela je teklo u raspoloženoj golgeterskoj formi oba tima. Igralo se sve vreme po principu gol za gol jer su obe ekipe bile podjednako efikasne, ali ipak prvi deo utakmice je završen u korist gostujuće Bosne. Drugih 30 minuta je započelo u istom maniru kao što je završeno i prvo poluvreme, sve do rezultatskog stanja od 14:14 kada je Bosna dala gol za prednost. Nakon tog gola oni su se rezultatski odmakli ekipi Bosne na 19:16 na pet minuta do kraja. Ipak, domaći su se probudili na krilima Emira Barjaktarevića koji je postigao dva gola u kratkom vremenskom periodu i rezultat je glasio 20:18 za goste. Uzbuđenjima nije bilo kraja jer u 57. minutu levo krilo Maglaja Haso Ćosić fantastično lobovao golmana gostiju za 20:19. Uzavrelu domaću publiku je smirio Haris Bračković koji se odlično snašao i postigao gol za prednost Bosne od dva gola dva i po minuta pred kraj. Odmah je usledila akcija na drugoj strani jer nakon faula za domaće se dosuđen je penal i u 58. minutu susreta Amar Hasić je vratio rezultat na gol zaostatka za Maglaj. Nažalost po domaće njihova odbrana je naivno ispala i Bračković je postigao gol za 22:20 samo nekoliko trenutaka kasnije. Maglaj je do kraja uspeo da postigne još jedan gol, ali to je bilo ipak prekasno i uprkos hrabroj borbi domaće ekipe sav plen je otputovao za Sarajevo. (Izvor: Meridiansport.ba)