Kup Makedonije (M) – Ivan Galevski odbranio sedmerac Srdanoviću i odveo Alkaloid u istorijsko finale!

0
202

Kup Makedonije dobiće novog vladara. Aktuelni šampion Vardar 1961 u dramatičnom finišu izgubio je od Alkaloida (25:24) i tako će izabranici Kirila Lazarova igrati istorijsko finale.

Duel dve ekipe iz Skoplja bio je izuzetno izjednačen i dramatičan. Takav epilog je najavljen od početka, jer su Alkaloid i Vardar 1961 igrali ceo meč u egalu. Vardar (4:6) je na startu imao +2 a potom je Alkaloid (10:9) preuzeo inicijativu. Na golu je bio odličan Martin Tomovski, koji je čuvao Vardar, a glavna figura u napadu crveno-crnih bio je japanski srednji bek Kosuke Jasuhira, koji je kao plejmejker delio asistencije i omogućio svojim saigračima da pogađaju.

Alkaloid je na poluvremenu imao +2 (15:13) ali je loše počelo drugo poluvreme. Nekoliko tehničkih grešaka i izgubljenih lopti, kao i nerealizovani šutevi jedan na jedan sa golmanom Tomovskim, doveli su Vardar do 15:16 u 37. minutu.

Nakon što je Alkaloid izjednačio preko Simonoskog na 16:16, Vardar je pokušao u napadu “sedam na šest”, ali nije uspeo te je semafor pokazao 17:16. Bilo je i 19:19, a Alkaloid je postigao dva gola i poveo sa 21:19. Nervoza je zavladala na terenu, nakon isključenja Jagurinovskog.

Na semaforu je bilo +2 (24:22) drama se nastavila i u narednom delu meča, jer je Alkaloid za minut do kraja imao 25:24. Poslednji napad Alkaloida bio je pasivan, ali je Tomovski uhvatio šut Serafimova i Vardar je dobio šansu za remi i posle tajm-auta krenuo sa sedam na šest, iznudio sedmerac u poslednjoj sekundi koji gde je Galevski odbranio Srdanoviću.