Đerdap bolji od Borskog jezera!

0
623

Rukometaši Đerdapa iz Kladova su u okviru 19. kola Prve lige „Istok“ – grupa A dočekali mladu ali perspektivnu ekipu Borskog jezera iz Bora. Igrači Perice Brložanovića su u Karatašu opravdali ulogu favorita gde su slavili pobedu rezulatom 33:26 (16:14).

Utakmicu je domaćin otvorio preko Jovanovića da bi ubrzo uzvratilo Borsko jezero preko Žunkejevića. Prvi put gosti stiču vođstvo u 7. minutu preko Kovačevića ali ubrzo Đerdap pojačava ritam ponovo dolazi do vođstva. Dobro su se držali gosti tokom celog prvog poluvremena. Kad god su domaći pokušali da odu na +3, igrači Milutina Bralovića su stegli odbranu a u napadu postizali golove. U 29. minutu je bilo 15:13 a zatim se na odmor ide rezultatom 16:14.

Neverovatan pad gostiju smo videli u drugom poluvremenu. Do 36. minuta su igrači Đerdapa povisili na 21:14 a zatim je u 45. minutu bilo sve jasno kada je semafor pokazao 27:15. Ostalo je samo pitanje kako će se utakmica završiti a domaćin je rutinski priveo kraju i zasluženo slavio pobedu rezultatom 33:26.

Kod gostiju je 6 golova postigao Mateja Dučić dok je domaći sastav sa 9 vodio Nikola Kaluđerović. Za igrača utakmice proglašen je Miloš Veljović koji je postigao 8 golova.