Superliga (Ž) – Crvena zvezda demolirala Radnički!

0
258

Rukometašice Radničkog su u utakmici 15. kola Super lige poražene na gostovanju u Beogradu od Crvene zvezde rezultatom 38:20, poluvreme 23:9.

Nakon tesnog poraza u prethodnom kolu, pred rukometašicama Radničkog je bio jedan od najtežih mečeva u sezoni, gostovanje favorizovanoj Crvenoj zvezdi u Beogradu. Nakon vođstva domaćih igračica 3:1, Kragujevčanke su imale spreman odgovor izjednačivši na 4:4 u 7. minutu i taj egal održavale do 6:6, kada Beograđanke serijom 4:1 dolaze do prednosti (10:7, 14. min). U tom trenutku je usledio veliki pad u igri rukometašica iz Kragujevca koje čitavih 12 minuta nisu postigle pogodak, što je Zvezda iskoristila i došla do ogromnih plus 12 (19:7). Do kraja ovog dela igre, gošće su postigle 2 gola, nasuprot 4 domaćina, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 23:9.

Drugi deo igre je počeo u istom ritmu, kada Beograđanke u 33. minutu imaju plus 16 na svom kontu (25:9). Crveno-bele su održavale prednost tokom celog drugog poluvremena, koja nije padala ispod 14 golova razlike. Poslednjih 10-ak minuta igre oba trenera su u igru uvela mlađe snage, no razlika je ostala na istom nivou. Sa istekom 60. minuta, konačan rezultat je glasio 38:20.

Igrač utakmice: Jovana Ristić (Crvena zvezda)

Crvena zvezda – Radnički: 38:20 (23:9)

Beograd: SC ”Voždovac”. Gledalaca: 50

Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović

Sedmerci: Crvena zvezda 4 (4), Radnički 2 (1)
Isključenja: Crvena zvezda 14 min, Radnički 14 min

Crvena zvezda: Ninković (10 odbrana), Stamenić 11, Majkić 7, Savić 2, Ristić, Aćimović 2, Glušica, Andrić 1, Janketić (6 odbrana), Stamenković 2, Simić 3, Kaćarević, Veličković 4, Mančić 4, Rančić 2, Garović.

Radnički: Pojužina (2 odbrane), Jonović, Bjelak, Đorđević, Stošić 1, Pidro (3 odbrane), Inđić 2, Božinović 2, Potkonjak 1, Boner 4, D. Ranković, Petrović 1, Tasić 5, Vučićević, Z. Ranković 3, Andrić 1.