Superliga (M) – Napredak 12 prekinuo crni niz pobedivši Mladost NP!

0
210

Rukometašice Napretka 12 su se revanširali ekipi Mladosti iz Nove Pazove za poraz iz prvog dela prvenstva. Rukometašice Igora Rakića su slavile vrlo bitnu pobedu rezultatom 24:23 (11:9).

Kruševljanke u Superligi ne znaju za pobedu od 5. kola kada su porazile Vojvodinu. U 7. su osvojile bod protiv Radničko da bi potom ušle u crni niz koji su tek sada prekinule. Utakmicu su dobro otvorile Paunić i Radaković a zatim su nastavile Ćurčin i Tešić gde je na semaforu bilo 1:4. U nastavku se razigrala Nikolić koja donosi izjendačenje na 5:5 a od 22. minuta na terenu postoji samo domaćin. Seriju je prekinula Lazarević (10:9) a zatim poslednji gol u prvom poluvremenu postiže Nikolić za 11:9.

Drugo poluvreme je pripalo gošćama (13:14) ali to nije bilo dovoljno. Tek u 57. minutu je Mladost zapretila preko Lazarević a zatim je tačku stavila Grozdanova kada je pogodila za 24:22. Ćazić je postigla poslednji gol na utakmici i ublažila poraz za 24:23.

NAPREDAK 12 – MLADOST NP 24:23 (11:9)

Momčilović 4, Radović 4, Živković 1, Đorđević 1, Grozdanova 4, Nikolić 10, Balaban (6/28 odbrana).

Paunić 4, Cazić 3, Radaković 2, Ćurčin 3, Tešić 1, Lazarević 9, Vučetić 1, Petković (6/30 odbrana).