Super B liga (Ž) – Opšta tuča na beogradskom derbiju, uletela publika, dodeljeno četiri plava kartona!

2
3310

Ponovo neprijatne scene na rukometnim terenima i ponovo Super B liga ali ovoga puta “in medias res” su bile devojčice.

Veliki beogradski derbi je odigran u hali “Ranko Žeravica” gde je domaći Radnički dočekao novajliju ORK Beograd i slavio pobedu 24:20 (11:11). To sada pada u drugi plan jer je ponovo izbila tuča koja je uzela maha gde je učestvovala i publika.

Celo prvo poluvreme je kontrolisala gostujuća ekipa da bi domaćin pred sam kraj prvog dela zbio svoje redove i izjednačio na 11:11.

Dobro otvaraju drugo poluvreme igračice Ivana Mijatovića a u 41. minutu rukomet više nije u prvom planu već boks ili nešto nalik ultimat fajtu.

Sve je počelo u 41’07” kada je igračica Radničkog Mandić nešto grublje startovala nad igračicom ORK Beograda Momčilović. Vidno izrevoltirana je gostujuća igračica ponovo pokušala ali je sada zaustavlja Zelić regularnim faulom. Pravi okršaj kreće u 41’34” kada ponovo Mandić pravi faul a zatim Momčilović “puca” i držeći loptu u rukama udara protivnicu po glavi. U tom trenutku na parketu nastaje opšti haos gde se ne zna ko koga vuče i udara. Sa tribina na teren ulazi gospodin a delegat Ristić trči za njih i zaustavlja ga neznajući kakve su njegove namere. U teren je uleteo momak koji je hteo da se obračuna sa gospodinom koji je već u klinču sa delegatom Ristićem. Mandić besni po terenu a priključuje se i igračica ORK Beograda Repanović koja ispred sudije udara po grudima Mandićevu. Situacija se polako smirila i utakmica se nastavlja dalje, nego…

Sve je bilo gotovo a pred sam kraj utakmice 59’09 je crveni karton dobila igračica Radničkog Vukosavljević zbog nesmotrenog starta a “poplavela” je igračica Radničkog Vasić. Rukometni radnik ORK Beograda je dobio takođe crveni karton. Kamera je bila na pogrešnom mestu te ne možemo da tvrdimo šta se desilo u tom periodu.

SVE U SVEMU, JOŠ JEDNA VELIKA SRAMOTA ZA RUKOMET…