Super B liga (Ž) – Bor doživeo prvi poraz u ligi od Radničkog!

0
411

Beogradski Radnički je u Super B ligi napravio iznenađenje i naneo prvi poraz rukometašicama Bora koje su glavni kandidati za povratak u elitu. Igračice Ivana Mijatovića su u SH “Ranko Žeravica” slavili sa 31:29 (15:15).

Što se tiče samog toka utakmice, izjednačeno je bilo do 13. minuta a zatim gošće sa istoka Srbije pojačavaju ritam i odlaze na +2 (5:7, 6:8, 7:9, 8:10, 10:12) a zatim domaćin pojačava ritam da bi ponovo gošće otišle na +2 (12:14 i 13:15). Do poluvremena je ostalo vrlo malo a zatim Beograđanke brzim golovima dolaze do izjednačenja (15:15).

Sve do 51. minuta su vodile Boranke a zatim sledi neshvatljiv pad. Domaćin preuzima inicijativu i prvi put na utakmici vodi +3 (30:27). Već je bilo jasno da gošće nemaju snagu za povratak te je na kraju semafor pokazao 31:29 (15:15).

SU ŽR RADNIČKI – ŽORK BOR ZIJIN COPPER 31:29 (15:15)

Mandić 1, Penić 3, Ignjatović 4, Živković 1, Vukosavljević 3, Radonjić 3, Jovanović 1, Zelić 13, Vasić 2.

Šerifi 4, Radović 3, Bogdanović 8, Stanković Ja. 5, Stanković Je. 4, Sujić 5.