Spartak porazio Ub!

0
200

Rukometaši Spartaka upisali su pobedu na domaćem parketu protiv Uba u okviru 14. kola Super B lige.

Subotičani su posle neizvesnog prvog poluvremena u nastavku bili bolji i efikasniji za trijumf rezultatom 26:23. Gosti su stekli prednost, a onda je Spartak sa tri vezana pogotka uspeo da prokrene i stečenu prednost drži do 23. minuta kada je Ub izjednačio kod rezultata 8:8. Vodila se borba do kraja gol za gol i Subotičani su uspeli pogotkom Milana Potpare da na pauzu odu uz plus jedan 11:10.

Bolje su otvorili nastavak meča igrači Spartaka i povisili na tri gola prednosti. Razigran i precizan u završnici domaći tim u jednom trenutku su imali i pet golova prednosti. Nije se lider predavao, vratio se u igru i još jednom poravnali rezultat 19:19. Razbudili su se Subotičani u završnici, dobrom odbranom i sjajnim napadom došli su na kraju do pobede od 26:23.

Stevović je za domaćina postigao 9 golova dok je goste vukao Petrović sa 5 golova.

Spartak – Ub 26:23 (11:10)

Spartak: Gašić, Vojvodić, Miskin 1, Stevović 9, Potpara 3, Momić 3, Radosavljević 4, Laković  1, Spremo 2, Bukvić, Ivić, Vuković, Živković 3, Perazić, Marić, Starčević.

Ub: Pantić 3, Jovanović 3, Panovski 2, Petrović 5, Đerić, Radojičić, Živković 1, Zeljić, Stojanović 2, Jovanović 2, Bogunović, Ranković, Radovanović 3, Drobnjaković 1, Ranković, Ivanović 1