Španija ubedljiva protiv Argentine – Francuska bolja od Egipta!

0
250

Reprezentacija Španije ostvarila je ubedljivu pobedu 31:20 (16:10) protiv Argentine u poslednjem meču memorijalnog turnira “Domingo Barcenas” u Benidromu. Sama utakmica je do sredine prvog poluvremena bila izjednačena 9:9, a onda je na kraju prvog poluvremena “crvena furija” napravila seriju od 7:1 za prvo veće vođstvo. Početkom drugog poluvremena Argentinci su pojačali ritam serijom 3:0. Ali Španija je ponovo ušla u ritam i u 52. minutu imala dvocifreno vođstvo + 10 (26:16) i zabeležila ubedljivu pobedu.

Argentina je završila turnir sa jednom pobedom (Bahrein) i dva poraza (Rumunija i Španija).

Francuska je zabeležila minimalnu pobedu u poslednjoj kontroli pred Svetsko prvenstvo. Egipat je poražen rezultatom 33:32 (17:15). “Trikolori” su se potrudili da ostvare trijumf protiv škakljivog rivala.

U prvom meču turnira u Švajcarskoj, reprezentacija Austrije je ubedljivo savladala selekciju Japana rezultatom 39:30. Austrijski tim je u drugom poluvremenu došao do prednosti nakon što je na poluvremenu bilo 17:17. Austriji je ovo bila druga pobeda na turniru (protiv Zelenortskih ostrva).