RETROSPEKTIVA: Paket 24 Premijer liga – Liga B 14. kolo – Nexe bolje od Dubrovnika – Trogir porazio Zamet!

0
272

Nakon 40-tak dana odmora zbog Evropskog prvenstva nastavljena je sezona Paket24 Premijer lige. Prvi meč odigrali su Dubrovnik i Nexe. Pobeda je prema očekivanju pripala sastavu iz Našica s 21:31. S novim trenerom u drugom delu sezone, Renatom Čovićem, Dubrovnik je dobro parirao favorizovanom Nexeu. Iako su gosti stalno vodili, ta prednost nije bila veća od dva gola. Tako je poluvreme završeno s 12:14. U nastavku je ravnopravno bilo još desetak minuta, onda su rukometaši iz Našica pojačali ritam i počeli da ređaju golove. Najpre su dali 3, pa 4, pa ponovo tri zaredom i na kraju zabeležili uverljivu pobedu od deset razlike 21:31.Ono što sve veseli je da se na teren vratio reprezentativac Halil Jaganjac. Trojica igrača Dubrovnika dala su po četiri gola – Marko Pedić, Toni Jakić i Vlado Raos. Kod Nexea najbolji Fahrudin Melić s devet golova.

Rukometaši Moslavine iznenadili su Varaždin 1930 i pobedili u poslednjem 14. kolu Paket24 Premijer lige osnovnog dela sezone. Varaždinci su već ranije osigurali prolazak u “Ligu za prvaka”, a Moslavina će u “Ligu za ostanak”. Gosti su vrlo odlučno ušli u utakmicu. I rezultat je to jasno potvrdio. Od 1:3 u 6. minutu, preko 5:8 u 12., do najveće prednosti u prvom delu od plus četiri (7:11) na isteku prve četvrtine. Varaždinci su šest minuta pre poluvremena uspeli da dođu na samo gol zaostatka 12:13, ali i ponovo pali u završnici, kada su gosti s nizom od 1:4 osigurali plus četiri na poluvremenu (13:17). Uspavani domaćini nisu ni u nastavku mogli da prate tempo razigranih gostiju. Zato je njihov zaostatak bio sve veći i veći kako je odmicalo vreme u drugom poluvremenu. U 48. minutu ona je tako iznosila plus deset (19:29), a time se mogu pohvaliti retke ekipe u Paket24 Premijer ligi ove sezone. U završnici utakmice ta je razlika ipak smanjena, ali i plus sedam jasno pokazuju da Varaždin nije bio pravi. Bio je to treći domaći poraz Varaždina (Zamet, Nexe, Moslavina) i druga pobeda Moslavine u gostima. Zanimljivo, prvu su upisali u prvom kolu protiv Dubrovnika. S osam golovva najefikasniji u domaćim redovima bio je Fabijan Grubišić. Kod gostiju po sedam pogodaka Karla Kligla i Tomija Vozaba.

Iako im bodovi u Bjelovaru nisu ništa značili, Sesvećani su odigrali maksimalno motivisano i upisali svoju devetu pobedu ove sezone. Bjelovar je ostao na pet pobeda i dva remija i čeka ga velika borba za ostanak. Domaći sastav je vodio gotovo celo prvo poluvreme. Najveća prednost bila im je tri razlike. Sesvete su doduše u jednom trenutku nakon četiri pogotka zaredom imale vođstvo od 11:12, ali je na poluvremenu ipak bilo u minimalnom zaostatku 14:13. Gosti su odlučnije otvorili nastavak. Posebno raspoložen bio je Darko Krndelj koji je na kraju s deset golova bio i najbolji strelac utakmice. Prvu osetniju prednost Sesvete su stvorile u 42. minutu kad su povele 18:22. Ali, onda domaćin odgovara s tri gola zaredom i gotovo sve vraća na početak. Punih 15 minuta u završnici utakmice igralo se gol za gol, ali je prednost stalno bila na strani gostiju. Tako su na kraju slavili s 30:32. Četvorica domaćih igrača dala su po pet golova: Vanja Šehić, Jovan Miličević, Mateo Lukačec i Matej Vuleta. Uz već spomenutog Darka Krndelja, odličan u redovima Sesveta Krešimir Krešić sa šest golova.

Vrlo neizvestan duel s dosta preokreta odigrali su Trogir i Zamet. Na kraju su se veselili domaći. Riječani su poveli 0:5. I držali vođstvo do 20. minuta, kad Trogir uspeva prvi put da izjednači. Ali Zamet ne popušta i na odmor odlazi s minimalnih 12:13. Domaćin je odlučniji na početku drugog dela. U sedam minuta napravili su niz od 5:1, i stvorili tri gola razlike. I to je čini se bio odlučujući trenutak. Tu ne preterano veliku prednost uspeli su da održe do kraja. Riječani su stalno pritiskali, u jednom trenutku bili na samo gol zaostatka (21:20), ali nisu uspeli da osvoje bodove. Po šest golova kod Trogira postigli su Marin Babić i Goti Maričić. Najbolji kod Zameta Nikola Njegovan i Antonio Tomaš takođe po pet golova.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 14. KOLO
RKHM DUBROVNIK – NEXE 21:31
VARAŽDIN 1930 – MOSLAVINA 26:33
BJELOVAR – SESVETE 30:32
TROGIR – ZAMET 27:24