Superliga Makedonije (M) – Eurofarm Pelister na korak od titule!

0
149

Rukometaši Eurofarm Pelistera zabeležili su rutinsku pobedu nad Tikvešom sa 35:25 (18:14), u okviru 12. kola plej-ofa Super lige. Utakmicu u dvorani „Boro Čurlevski” obeležio je šampion, koji gostu iz Kavadaraca nije dao preveliku nadu u dobar rezultat.

„Zeleno-beli” su dobro otvorili i poveli sa 4:1. Ta prednost se održavala narednih deset minuta, a onda je Pelister ubacio u brzinu više. Posle 8:6 ekipa Eurofarm Pelistera je napravila seriju 6:0 i već je bilo jasno u kom smeru ide utakmica. Tikveš se digao i uspeo da prepolovi zaostatak sa osam na četiri gola (15:11). Kavadarčani su se do poluvremena približili na 16:13, a na odmor se otišlo rezultatom 18:14.

I na startu drugog poluvremena Tikveš je uspeo da priđe na -3 ali je to bilo sve što je mogao. Pelister je uzeo stvari u svoje ruke i ponovo zaigrao nešto ofanzivnije. Prednost je rasla, brzo je došla do dvocifrene, a pred kraj najveće vođstvo bilo je 35:24.