Premijer liga BiH – Vogošća bolja od Iskre – Konjuh slavio protiv Slobode!

0
277

Rukometaši Gračanice su u meču 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Gradačac rezultatom 24:23 i tako prekinuli niz od tri meča bez trijumfa. Domaći su bili bolji rival celim tokom utakmice i većinom su imali i po pet golova prednosti, a gosti su tek na kraju utakmice uspeli da smanje rezultatski zaostatak.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Omer Mehmedović sa šest golova, a Marko Pandžić je dodao pet. Po tri puta su se u strelce upisivali Damir Kadrić, Luka Grahovac i Azer Musić. Kod Gradačca je Slaven Šijaković postigao sedam, a Adnan Tufekčić dodao pet.

Drugi derbi Tuzlanskog kantona igrao se u Živinicama, gde je Konjuh dočekao Slobodu i slavio sa 37:32. Živiničani su od starta nametnuli svoj ritam igre, pa pobeda ni u jednom trenutku nije bila upitna. Nermin Smajić je bio najefikasniji kod Konjuha sa 13 golova, dok je Nikola Grujić dodao devet. U redovima Slobode Anes Bečić je postigao osam, a Emir Suhonjić sedam golova.

Rukometaši Maglaja stigli su do druge pobede u sezoni, a na domaćem terenu su savladali dobojsku Slogu sa 29:28. Na poluvremenu je bilo 14:13 za domaće i to dovoljno govori da je meč bio izuzetno neizvestan, ali su domaći na kraju uspeli da slave. Amar Hasić je bio najefikasniji kod Maglaja sa devet golova, a Vladimir Stanković kod Sloge sa sedam.

Nakon nesrećnog poraza od Borca (29:30) u sredu rukometaši Leotara su u subotu stigli do pete pobede u sezoni. Oni su kao gosti savladali ekipu Sloge u Gornjem Vakufu/Uskoplju sa 30:29. Sloga je vodila na poluvremenu s 15:14, imala prednost od dva to tri gola u nastavku, ali Trebinjci se pred sami kraj uspevaju da se konsoliduju i da dođu do pobede golom Ratkovića pet sekundi pre kraja.

Najefikasniji kod Leotara bio je Ajdin Smailbegović sa devet golova, dok je Vladan Arizanović dodao osam. Kod Sloge je Goran Šarenac postigao osam, a Anes Halebić i Adnan Jamaković su dodali po šest.