Paket 24 Premijer liga – Liga A 6. kolo – PPD Zagreb demolirao Spačvu – Umag bolji od Gorice!

0
254
16.10.2021., SD Tresnjevka, Zagreb - Paket24 Premijer liga, Liga A, 6. kolo, RK PPD Zagreb - RK Spacva Vinkovci. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U 6. kolu Paket24 Premijer lige – Lige A, PPD Zagreb je nastavio svoj pobednički niz.

U “Kutiji Šibica“, PPD Zagreb je opravdao ulogu favorita protiv Spačve Vinkovci. Konačan rezultat 37:23 možda i ne ukazuje na izrazito zanimljivo prvo poluvreme koje se završilo 14:14. Uporne goste u nastavku je zaustavio domaćin koji odmah na početku drugog dela pravi seriju od 3:0. U 40. minutu, prvi put je +5 za PPD Zagreb (22:17), što Vinkovčani više nisu mogli da uhvate, odnosno ozbiljnije da se približe Zagrebašima. Najraspucaniji u redovima pobednika bio je Vlado Matanović sa stopostotnim učinkom 8/8. U redovima Spačve, prvo ime već tradicionalno Marko Vignjević, 10 pogodaka iz 13 pokušaja.

Jako zanimljivu utakmicu gledali smo u Karlovcu gde je istoimeni domaćin osvojio nove bodove protiv Dubrave. Čvrste odbrane i raspucane napadačke linije obeležili su tok utakmice kod obe ekipe. Nezivesna završnica pripala je mirnijem Karlovcu koji je tako slavio pred domaćim navijačima i upisao još jednu veliku pobedu. Ivan Rukavina s devet i Dominik Smojver s osam pogodaka, briljirali su u domaćim redovima. S druge strane, sjajni mladići Marin Lisac i Ivan Barbić s osam golova svaki.

Rudar i Poreč akteri su utakmice koja je bila izrazito skromna sa malim brojem golova o čemu najbolje svedoči konačan rezultat 17:17. Na poluvremenu je verovali ili ne, bilo 4:6 u korist Poreča koji je do prvog pogotka stigao tek u 9. minutu utakmice. Domaćin je u drugi deo ušao puno bolje i sa serijom 3:0 preokrenuo na 7:6 u 33. minutu. Konačan rezultat postavio je Matija Rađaković u poslednjem minutu. Kod Rudara, najefikasniji je bio Lovro Gaća sa šest golova, dok je Luka Vučić kod Poreča postigao pet.

Uverljivu pobedu upisao je Umag protiv Gorice. Do sredine prvog dela vladala je rezultatska neizvesnost, a onda s nekoliko uzastopnih pogodaka Umaga i tehničkim greškama Gorice, domaćin odlazi na prvo osetnije vođstvo. Bilo je 18:12 u 26. minutu da bi na isteku 60. minuta bilo +7 za Umag. Fantastičan je bio Tin Tomljanović s 11 golova, a odmah do njega i Gabriel Buvinić s devet. Kod Gorice već poznato prvo ime, Lucian Bura, ovog puta devet golova.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 6. KOLO

PPD ZAGREB – SPAČVA VINKOVCI 37:23
KARLOVAC – DUBRAVA 31:27
RUDAR – POREČ 17:17
UMAG – GORICA 37:20