PAKET 24 Premijer liga – Zagreb u izmenjenom sastavu porazio Poreč!

0
144

U prvoj utakmici 9. kola Paket24 Premijer lige – “Lige za prvaka”, Zagreb je pobedio Poreč 25:29 i nastavio niz bez poraza ove sezone. Poreč je nakon dva remija doživeo peti poraz u “Ligi za prvaka”.

Iako oslabljen za nekoliko povređenih igrača, ali i dela onih kojima je Andrija Nikolić dao odmor, Zagreb je silovito počeo utakmicu. U prvih 12. minuta postigao je čak sedam, a nije primio ni jedan gol i domaćinu jasno dao do znanja po šta je stigao u Velog Jožu. Poreč je do prvog gola stigao tek u 13. minutu. No, veliki zaostatak s početka nije uspeo da stigne i još malo je povećao svoj minus. Na odmor se tako otišlo s minus devet (8:17).

Naravno da su gosti rotirali praktično celu postavu u drugom delu. Tempo igre nije pri tome patio, i Zagreb je rutinski odražavao razliku. Najveća prednost koju su stvorili gosti bila je plus 11 (9:20). Ipak, sredinom drugog dela Poreč je uspeo da poveže nekoliko lepih serija i na ulasku u poslednjih deset minuta stigao na samo četiri gola zaostatka (21:25). No, do konačnog preokreta nisu mogli. Zagreb je izdržao sve njihove nalete i na kraju slavio 25:29.

RK Poreč – RK Zagreb 25:29 (8:17)

SC Veli Jože: 437 gledalaca

Sudije: Igor Emanović (Štivica) i Zoran Mikić (Štivica)

Delegat: Zdravko Golub (Čakovec)

RK Poreč: Vladić 1 odbrana, Ćopić 5 odbrana, Muranović, Mataija, Krajcar 3, Rušnjak 1, Car 1, Boka 1, Krupić 1, Malinarich 3, Rađaković 7, Ivanković 5, Bajan 1, Matošević, Jelić, Ljubić 2

Trener: Ilija Lovrinović

RK Zagreb: Grbavac 6 odbrana, Mandić 9 odbrana + 1 pogodak, Kos 4, Wlaczak, Faljić 4, Klarica, Gojun, Molc, Horvat, Sirotić, Čupić 4, Dibirov 8, Franković 2, Kavčić 3, Glavaš 2, Suholežnik 1

Trener: Andrija Nikolić