Paket 24 Premijer liga – Liga A 4. kolo – Dubrava bolja od Rudara – Gorica slavila protiv Spačve!

0
227

Četvrto kolo Paket24 Premijer lige donelo je očekivanu pobedu PPD Zagreba  protiv Poreča. Umag je zaustavio sjajni niz Karlovca na početku sezone. Bodove su još osvojili Dubrava i Gorica. I to u gostima.

Kao što je i najavio trener PPD Zagreba Ivica Obrvan, protiv Poreča je dao šansu nekim igračima koji nisu nastupili u Ligi šampiona protiv Elveruma. Ako je suditi prema učinku, najbolje je to iskoristio Davor Ćavar koji je postigao 10 pogodaka uz samo jedan promašaj. Nije loš bio ni mladi Matej Mandić na golu s 11 odbrana. Poreč je pratio ritam Zagreba samo prvih desetak minuta. Već na poluvremenu je ekipa Ilije Lovrinovića zaostajala osam golova 14:6. Plinari su bili još uverljiviji u nastavku koji su dobili 22:13 pa je konačnih plus 17 najteži poraz Poreča poslednjih nekoliko sezona. Kod gostiju najbolji strelac Arman Ikanović s pet pogodaka.

Vrlo zanimljiv i uzbudljiv bio je meč Rudara i Dubrave. Očekivano bio je to sraz čvrstih odbrana pa stoga ne čudi samo 18 golova u prvom delu. Domaćin je na njega otišao zadovoljniji jer je imao plus dva, 10:8. Veći deo nastavka igralo se gol za gol. Minimalna prednost se selila s jedne na drugu stranu. A onda je Dubrava otišla na plus dva (18:20) u 55. minutu. U nervoznoj i pomalo rastrganoj završnici presudilo je iskustvo Dubrave koja je uspela da poveže tri gola zaredom i na kraju da slavi 21:24. Uz 11 odbrana Josipa Žitkovića, iz domaćeg sastava vredi izdvojiti Maksimilijana Jurića i Andreja Trčka koji su postigli po četiri pogotka. Kod Dubrave najbolji mladi Mateo Kajba s 11 odbrana, odnosno Tomi Vozab sa sedam pogodaka.

Nakon dva startna poraza, Gorica je uspela da poveže dve pobede. Ova u Vinkovcima posebno je vredna jer iz te dvorane samo najbolji nose bodove. Gorica je nakon 15 minuta izjednačene igre na kratko preuzela kontrolu nad rezultatom. Ali domaćin uzvraća i u 26. ima najveću prednost prvog dela od plus tri (13:10). Ipak, na poluvreme se ide s 14:14 jer su gosti u poslednjih 120 sekundi postigli čak tri pogotka. Gorica je u drugom delu dominantnija. Sredinom nastavka uspeva da se odvoji na tri, a na ulasku u poslednjih deset minuta i četiri razlike, što je u tako izjednačenom meču kakav je bio da tada velika prednost. Na kraju su bez većih poteškoća izdržali završni nalet domaćina od četiri pogotka zaredom i stigli do jako vrednih bodova. Marko Vignjević najbolji strelac Vinkovčana s devet pogodaka. Tomislav Sladoljev je u pobedu Gorice ugradio 13 odbrana, a sjajni Lucian Bura 11 pogodaka.

U najefikasnijem meču kola s čak 70 pogodaka Umag je pobedio Karlovac i prekinuo njihov stopostotni niz. Nakon početnih 1:3 Karlovčana, domaćin je uzvratio nizom od pet golova i od tog trenutka više nije ispuštao vođstvo. Do poluvremena su gostima uspeli da “uguraju” čak 19 golova pa su s 19:13, mogli mirno u svlačionicu. Karlovac se jako mučio s realizacijom. A Umag je trpao, trpao. Pa je tako već u 38. imao deset golova razlike (25:15). Najbolje razdoblje u igri gostiju stiglo je u završnoj četvrtini. Tri minuta pre kraja uspeli su da stignu na minus dva (34:32). Ali, domaćin je izdržao sve nalete do kraja i upisao veliku pobedu. Gabriel Buvinić je s devet golova bio prvo ime domaćina. U karlovačkim redovima gol više postigao je Dominik Smojver.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 4. KOLO
PPD ZAGREB – POREČ 36:19
RUDAR – DUBRAVA 21:24
SPAČVA VINKOVCI – GORICA 28:30
UMAG – KARLOVAC 36:34