Nikobing savladao Podravku Vegetu!

0
184

Rukometašice Podravka Vegete doživele su i treći poraz u nizu u EHF Evropskoj ligi. U 3. kolu bolji je bio danski sastav Nikobing s 28:23.

Bila je to najizjednačenija utakmica koju je Podravka Vegeta odigrala ove sezone u EHF Evropskoj ligi. Ali, nije hrvatskim vicešampionkama donela bodove. Sastav iz Koprivnice je imao dva početna vođstva 0:1 i 1:2, sve ostalo vreme prednost je bila na strani domaćina. Najveću razliku, Nikobing je stvorio sredinom prvog dela kada je imao plus četiri. Ali, Podravka je uskoro dobro reagovala i s nizom od tri gola zaredom stigla na samo minus jedan (9:8). Ipak, domaće rukometašice su na odmor odnele dva gola razlike 12:10.

Slično je bilo i u nastavku. Domaćin bi pobegao na tri ili četiri gola prednosti, Podravka to stizala. Ali u tom nadmetanju, s obzirom na skroman kadar, nije imala dovoljno kvalitetnih rukometašica da to do kraja preokrene. Poslednji ozbiljan priključak imala je Podravka u 55. minutu, kada je rezultat bio 23:22. Od tog trenutka do kraja, Podravka je postigla samo jedan, a primila čak pet golova i završilo se sa 28:23.

S 12 odbrana Sesil Greve bila je jedna od domaćih junakinja. Po pet golova dale su Amali Wulf Nilsen i Sofi Langbal Flader. Kod Podravke 11 odbrana Lucije Bešen, i osam golova Larise Kalaus uz samo jedan promašaj.