Naisa savladala Mladost iz Nove Pazove!

0
223

Rukometašice Naise kalendarsku 2020. godinu otvorile su pobedom. U 10. kolu Super lige Srbije savladana je ekipa Mladosti iz Nove Pazove sa 30:25 (16:12).

Meč u hali „Čair“ nije počeo onako kako su domaće rukometašice očekivale. Gošće su u meč ušle rasterećeno i posle 10ak minuta imale vođstvo od 3 gola razlike. Milena Petković je bila dobra na golu, ali je odbrana bila porozna. Tek u 19. minutu Naisa prelazi u vođstvo, 11:10, a onda druga golmanka Naise Katarina Ivanović pokazuje svu raskoš svog talenta, vezuje nekoliko dobrih odbrana i Nišlijke na poluvremenu vode sa 16:12.

I u drugi deo igre Naisa je ušla nešto opuštenije, jer Mladost već posle 7 minuta u nastavku stiže do novog vođstva 18:19, ali kako je vreme odmicalo domaće igračice uspele su da tempom slome gostujuću ekipu. Na golu je bila sigurna Milena Petković, proradila je i kontra i Nišlijke su sigurnom igrom stigle do pobede.

Ekipa iz Nove Pazove predstavila se u lepom svetlu, igrala je nadahnuto i dok je bilo snage uspešno su parirale ekipi Naise.

Ekipa Naise u pojedinim trenucima igrala je na visokom nivou, ali je evidentno da se prava igra još uvek traži.

Naisa u narednom prvenstvenom kolu gostuje ekipi Vojvodine u Novom Sadu, ali pre toga gostuje ekipi Graca u Čelendž kupu.