Kostolčani “demolirali” Radnički!

0
548

Rukometaši Radničkog su u meču 7. kola Arkus lige poraženi od ekipe Rudara, na gostujućem terenu u Kostolcu rezultatom 34:22, poluvreme 18:8. Nakon ovog kola, Radnički se nalazi na deobi šestog mesta B grupe.

Sam početak utakmice nije ukazivao da će krajnji rezultat biti ovakav. Radnički je počeo u odličnom ritmu, brzim protokom lopte je lako dolazio do protivničkog gola i već u 5. minutu pogotkom Bogdanovića stiče prednost (1:3).

No, iskusni igrači Rudara se nisu dali zavarati. U svom prepoznatljivom ritmu, pojačavši odbranu serijom 5:0 prelaze u vođstvo (6:3, 11.min). Na ruku su im išle i neshvatljive greške i brzopletost gostiju u fazi napada. Kostolčani nastavljaju u istom ritmu, dugim napadima sve do granice pasive i sigurnom realizacijom povećavaju prednost iz minuta u minut, sve do prvog dvocifrenog vođstva (16:6, 27. min). Ništa u tom periodu nije polazilo za rukom Kragujevčanima, tako da Rudar na poluvreme odlazi rezultatom 18:8.

Drugo poluvreme se nastavilo u potpuno istom ritmu kao i prvo. Dugi i sigurni napadi domaćina, nervozna igra Radničkog u napadu u želji da što pre dođu do mogućnosti da smanje rezultat na razumnu meru, je prouzrokovala činjenicu da domaći igrači steknu neophodnu sigurnost u završnicama napada i korak po korak povećavaju prednost, koja je dostigla i maksimalnih 14 golova prednosti u 52. minutu (31:17).

Radničkom na ruku nije išla ni odlična partija domaćeg čuvara mreže Vukovića koji je u pojedinim momentima predstavljao neprelaznu barijeru na golu. Do kraja utakmice, Rudar je u ritmu gol za gol znalački priveo duel kraju, ne dajući gostujućim igračima ni gram nade u preokret, konačnim rezultatom 34:22.

U redovima Kostolčana najefikasniji su bili Nenad Nedeljković sa 11, Marko Ristić i Miloš Milošević su dodali po 6 pogodaka, dok su se kod Radničkog golgeterski istakli Nemanja Vuković sa 4 postignuta gola, Miloš Barudžić i Luka Đerić sa po 3 uspešna šuta na protivnički gol.

Igrač utakmice: Nenad Nedeljković (Rudar)

RK Rudar – RK Radnički: 34:22 (18:8)

Kostolac: Hala “SC Kostolac”. Gledalaca:/.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Rudar 5 (5), Radnički 2 (0)
Isključenja: Rudar 8 min, Radnički  10 min

Rudar: D. Dimitrijević, Murina, Merdović, Begović, Tica 1, Ristić 6, Vuković (14 odbrana),Đukić 4,Stanković, Đorđević, V. Dimitrijević 4, Milošević 6, Nedeljkov 2, Tatari, Nedeljković 11.

Radnički: Vuković 4, Stošić 1, Prodanović 3, Ristić 1, Mutavdžić 1, Gemaljević (6 odbrana), Dobrosavljević, Kasalović, Barudžić 3, Knežević 1, Utvić 1, Stevanović 1, Đerić 3, Stanojev 2, Bogdanović 1, Jovanović (4 odbrane).