EURO 2022 – Oslabljeni Island održao čas rukometa Francuzima!

0
560

Reprezentacija Islanda nadmašila je sebe i slavila u duelu sa Francuskom (21:29) u drugoj fazi i tako savladala neporažene Francuze na ovom Evropskom prvenstvu.

„Ribari” predvođeni trenerom Gudmundsonom imali su dosta problema pred ovu utakmicu. Kovid kriza je nastavila da se širi, ali i pored toga što su bili bez nekoliko važnih igrača u prvoj postavi i u rotaciji, uključujući beka Arona Palmarsona, Islanđani su napravili veliko iznenađenje u meču koji je odigran u Budimpešti.

Francuska je bez Žila odigrala najlošije prvo poluvreme Evropskog prvenstva i tako ubeležila pomalo neočekivan poraz. Rezultat je bio 5:6, kada je Island ušao u seriju i odlepio se na 5:10, a glavni udarac zadao je Island pred kraj prvog dela kada se sa nova četiri gola u nizu odlepio na 9:17.

U drugom poluvremenu Francuzi su konstantno jurili, ali nikako nisu uspeli da smanje razliku ispod šest golova. Ključ za pobedu Islanda bio je Magnuson.

Raspoloženi Magnuson je meč završio sa deset golova i bio prvo ime pre Kristijansona sa devet pogodaka. U Francuskoj su Deska, Turna i Min postigli po pet golova.

IZBOR NAJBOLJIH POJEDINACA 2021 (FINALE)