ARKUS liga (8. kolo – B) – Dubočica slavila protiv Spartaka – Proleter bolji od “Želje”

0
416

U okviru B grupe, Proleter je u “Kristalnoj dvorani“ savladao Železničar 1949 sa 33:26, posle 15:13 na poluvremenu. MVP priznanje otišlo je u ruke Momira Rnića, koji je bio najefikasniji kod domaćina sa devet pogodaka. Andrej Biševac se izdvojio kod Nišlija, pošto je mrežu Zrenjaninaca zatresao sedam puta.

Rukometaši Spartaka pretrpeli su poraz na domaćem terenu od Dubočice iz Leskovca rezultatom 22:27 u okviru 8. kola B grupe Arkus lige. Iako je domaći tim imao prednost na startu, gosti su preokrenuli i odneli bodove. Subotičani su dobro otvorili meč i stekli prednost. Odolevali su domaći napadima Leskovčana sve do 24. minuta kada je usledilo izjednačenje i prokret 9:10. Neiskorišćene prilike koštale su Spartak zaostatka tri gola pre odlaska na pauzu – 11:14. Zaigrali su agilnije u napadu i organizovanije u odbrani domaći igrači i smanjili zaostatak, ali taj jedan gol je bio nedostižan. Usledila je serija gostujućeg tima od četiri gola za 16:21. Vremena nije bilo za više i utakmica je okončana pobedom Dubočice od 22:27. Kod domaćina najefikasniji je bio Nikola Kovačević sa 8 golova dok je Leskovčane vodio do pobede Đorđe Spasić takođe sa 8 golova.

Šamot 65 je u Aranđelovcu bio bolji od Rudara, uz raspoloženog golmana Živojina Ilića. Čuvar mreže domaćeg tima 12 puta je spasio svoj gol i pripalo mu je MVP priznanje, dok se među strelcima izdvojio Lazar Pavlović sa šest pogodaka. Dva više upisao je Nenad Nedeljković, koji je bio najefikasniji u dresu Rudara.

Rukometaši Partizana su se ponovo namučili protiv Mokre Gore. Kao što znamo, zbog politike koja se sve više meša u sport, ekipi iz Zubinog Potoka nije dozvoljeno da igra u svojoj hali (zabranjena sportska okupljanja u južnoj srpskoj pokrajini). Beograđani su se uputili prema Novom Pazaru i odigrali u grču. Startovali su sa 0:3 a u 8. minutu Aleksić vraća na 3:3. Imali su crno – beli u par navrata lepe trenutke gde su otišli na +5 ali je ponovo domaćin vraćao utakmicu u egal. Na poluvremenu je bilo 13:15. Zlatko Petronijević je znao da će Partizan izaći znatno motivisaniji na parket hale „Pendik“ u drugom poluvremenu. Spremio je par promena ali nažalost po Mokru Goru preokreta nije bilo. Gosti su održavali odstojanje a u 54. minutu zvanično smo mogli da kažemo da će bodovi pripasti gostima (24:28). Maksić je spustio ritam igre i na kraju je njegova ekipa slavila sa 25:29. Najefikasniji kod domaćina bio je Nemanja Aleksić sa 8 golova dok je goste do pobede vukao Aleksa Maksić sa 11 golova. Andrej Trnavac je upisao 18 odbrana dok je golman domaće ekipe Stefan Arđelan imao 12. Partizan će se uputiti ka Vrnjačkoj Banji gde će provesti naredne dane jer ih u subotu očekuje duel u Nišu protiv Železničara.