Yellow Cup – Švajcarska demolirala BiH – Rumunija slavila protiv Argentine!

0
240

Reprezentacija Rumunije je posle poraza od domaćina Švajcarske na „Yellow Kupu“ upisala pobedu i to protiv Argentine sa 30:23 (15:11). Rumuniji je trebalo oko 27 minuta da se pronađe na ovoj utakmici da bi potom prednost samo rasla i na odmor se odlazi sa 15:11. U drugom poluvremenu je Argentina smanjila zaostatak na -1 ali je to bilo kratkog daha. Ponovo se budi Evropska selekcija i 4 minuta pre kraja ima 28:21. Do kraja se igralo u nešto laganijem tempu da bi semafor pokazao 30:23.

RUMUNIJA – ARGENTINA 30:23

Ilie 1, Stančiuk 3, Nistor 2, Čumpanići 4, Nađ 1, Grigoras 2, Rakotea 2, Tarita 4, Kaba 1, Konstantina 2, Dedu 1, Negru 4, Gita 1, Janču 17 odbrana.

Bono 1, Barselo Garsija 2, Jung 2, Moskarielo 2, Lombardi 5, Martinez Kami 3, Kanjiani Besada 5, Murino 1, Mojano 2, Bar 9 odbrana, Viljareal 3.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je drugi poraz na “Yellow kupu” u Švajcarskoj. I domaćin je ubedljivo nadigrao “Zmajeve”, te na kraju slavio sa 39:21. Iako je BiH u ovaj meč ušla bez Marija Pavlaka i Nedima Hadžića, koji su povređeni, to nije opravdanje za sraman pristup, koji je posebno bio istaknut u drugom poluvremenu. Prema onome što smo videli na ovom meču, a i onom protiv Argentine, može se reći da se nema čemu nadati na Evropskom prvenstvu reprezentacija BiH, iako su mnogi tvrdili da čak mogu i Holandiju da iznenade. Ako su i skrivali karte na ovom turniru, a sumnjamo da jesu, previše je. Izgubiti sa dvocifrenom razlikom sedam dana do prvog meča na Evropskom prvenstvu je previše.

ŠVAJCARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 39:21

Šmid 5, Majster 1, Rubin 5, Tinovski 1, Cender 5, Kusio 2, Remi 2, Maros 1, Šelker 1, Laube 3, Gerbl 1, Cender 7, Vileke 3, Ben Romdan 2, Gracioli 10 odbrana, Portner 9 odbrana.

Herceg 3, Panić 10, Terzić 1, Faljić 2, Perić 1, Knežević 1, Hamidović 2, Davidović 1, Burić 7 odbrana, Ahmetašević 2 odbrane.