Vrbas Petrol slavio protiv Lavova iz Bačke Palanke!

0
334

U hali CFK „Drago Jovović“ u Vrbasu odigran je pravi derbi Super B lige „Sever – Centar“ gde su snage odmerili RK „Vrbas Petrol“ i RK „Lavovi BP“. Da će ovo biti veoma teška utakmica najavljivano je od samog starta lige. Ipak, 2 boda su pripala domaćinu koji je posle preokreta slavio rezultatom 28:27 (15:17) i tako nastavio borbu za sam vrh tabele.

Otvorili su Vrbašani utakmicu preko Kovačevića ali je ubrzo izjednačio Stanojev. Nastavljeno je u ritmu gol za gol gde su obe ekipe tražile trenutak kada bi napale i napravile veću prednost. Sve do 24. minuta igralo se u istom ritmu a zatim gosti prave seriju od 3 vezana pogotka i odlaze na 13:16 u 26. minutu. Veselin Kilibarda nije zatražio tajm aut kako obično to rade treneri ali njegovi igrači su se konsolidovali i pokušali da smanje zaostatak nakon prvih 30 minuta na -2.

Nakon desetominutnog predaha domaći prebacuju u stepen više i frenetičnom igrom dolaze do 19:17 u 37. minutu preko Bosančića. Vratili su gosti „x“ preko Miljkovića i potom ponovo poveli. U 49. minutu strateg domaće ekipe je zatražio minut odmora i tako razdrmao svoju ekipu koja je posle 5 minuta uspela da vrati rezultat na svoju stranu. Prava drama viđena je u poslednja 2 minuta. Đurković je ponovo izjednačio i Lavovi su imali 27:27 i tako ušli u poslednji minut utakmice. Kilibarda ponovo traži tajm aut i savetuje svoje igrače šta uraditi preostalih 50ak sekundi. Junak utakmice je bio Miloš Bosančić koji je pogodio gol gostiju i obezbedio svojoj ekipi veoma važna 2 boda.

Najefikasniji na utakmici bio je Aleksa Đurković iz gostujuće ekipe sa 12 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je Jovan Mirković iz ekipe Vrbasa koji je postigao 6 manje.

Naredno kolo Vrbas odlazi u Bogatić gde ga čeka veoma teška utakmica protiv „Lisica“. Lavovi BP ponovo idu na gostovanje ali ovoga puta biće gosti Jedinstvu iz Novog Bečeja.