Veterani Studentskog grada osvojili bronzu u Torinu!

0
535

Rukometaši ekipe Studentski grad koji se takmiče u veteranskoj kategoriji učestvovali su na European Masters Games (EMG) u Italijanskom Torinu gde su osvojili bronzanu medalju.

Ovo je takmičenje slično Olimpijskim igrama koje okuplja rekreativce starije od 35 godina u više od 30 disciplina širom Evrope i održava se svake četvrte godine.

Studentski grad je na „EMG“ otišao sa velikim ambicijama a kockice su se na kraju poklopile i osvojili su bronzanu medalju.

Prvo mesto zauzela je ekipa „Masters Porto“ iz Portugala a drugo mesto pripalo je ekipi Rusije koja se takmiči kao reprezentacija.

Veterani Studentskog grada redovno posećuju ovakve turnire i od 2012. učestvuju na Evropskim prvenstvima, a prošle godine su u Austrijskom Insbruku osvojili 5. mesto. Pored Austrije uzeli su učešće i u Francuskoj Nici a ova godina će ostati upamćena kao najbolja do sada.