Tomislav Severec doneo veliku pobedu Našičanima protiv Skjerna!

0
254

Rukometaši Nexea pobedom protiv Skjerna 29:30, na fantastičan su način započeli ovosezonsko takmičenje u grupi C EHF Evropske lige. Bodovi iz Danske biće silan motiv sastavu koji je podsećamo, kao prvi hrvatski klub prošle sezone igrao Final 4 tog takmičenja.

Nexe je u Dansku došlo jako oslabljeno, bez kapitena Janka Kevića, Predraga Vejina i Alena Blaževića.  Ali, bez obzira na to, nije se uplašilo trećeplasirane ekipe danskog prvenstva prošle sezone. Uprkos tome, Nexe je odigralo odlično prvo poluvreme.

Nakon početnog vođstva domaćina od 2:0, Našičani uspevaju da postignu tri gola za redom i da povedu. Onda ponovo stiže lepa serija Skjerna. Odbrana Nexea davala je previše prostora Norvežanima Eivindu Tangenu i Emilu Bergohltu pa je taj dvojac lako postigao osam golova u prvom delu. Uz sve to, jako dobro je branio Kristofen Hofman Bonde (6 odbrana). Danci su dosta lako došli do 7:4 i imali dva napada da to povećaju. Ali, tada se na golu hrvatskog vicešampiona ukazao Dominik Kuzmanović i s nekoliko sjajnih intervencija u nizu promenio tok utakmice.

Nexe je naime, uspelo da napravi niz od 2:6 i da povede 9:10. Još četiri minimalne prednosti imao je sastav Branka Tamšea, ali nije to uspeo da sačuva do odmora. Danci su postigli gol u poslednjim sekundama i na poluvreme se otišlo s 14:14.

Skjern i drugi deo otvara s dva gola za redom. Ali, i Nexe odgovara na isti način kao u prvom delu s tri gola u nizu. I jasno daje do znanja domaćinu da će sve napraviti za prvu pobedu. Još desetak minuta vodio je domaći sastav. A onda sve seli na stranu Našičana. U 42. minutu prvi put imaju tri gola razlike (19:22). Četiri minuta posle opet smo na početku, jer je Skjern uspeo da dođe do izjednačenja 23:23.

Iako je Dominik Kuzmanović bio jako dobar na golu, trener Nexea tražio je još nešto malo više pa je na gol poslao Mihaila Radovanovića. Ali, budući da on u pet minuta ništa nije uspeo da zaustavi, ponovo je među gol gurnuo mladog reprezentativca Hrvatske.

Nexe nije uzdrmalo minimalno vođstvo domaćina. Naprotiv. Dva minuta pre kraja stvorili su dva gola viška (27:29) i činilo se otvorili miran put do slavlja. Ali, nije bilo tako. Danci su uzvratili s dva pogotka, a Nexeu je ostalo 48 sekundi za poslednji napad s igračem manje. Branko Tamše je otišao u maksimalni rizik. Izvukao je golmana, zaigrao sa šestoricom u napadu i u Tomislavu Severcu dobio junaka nad junacima. Petnaest sekundi pre isteka vremena, prvi tobdžija gostiju digao se i pucao preko celog odbrambenog zida domaćina s 10 metara i pogodio suprotni ugao. Skjern u preostalom vremenu nije uspeo da složi akciju za izjednačenje i Nexe je započelo veliko slavlje.

S 12 odbrana Dominik Kuzmanović bio je jedan od najvažnijih igrača Nexea. Sjajan napadački, ali i odbrambeni učinak imali su Tomislav Severec (7/11) i Luka Moslavac (6/8). Kod domaćina, prvo ime Eivind Tangen s 8 golova iz 12 pokušaja.

EHF Evropska liga, grupna faza 1. kolo

Skjern Handbold – RK NEXE 29:30 (14:14)

Skjern Bank Arena, Skjern

Sudije: Mihai Marian Pirvu i Radu Mihai Potirniche (Rumunija)

Delegat: Fredrik Udd (Finska)

Skjern Handbold: Mygind 1, Norlyk 1, Burić 3, Pettersen 4, Jóhannsson, Bergholt 5, Mikkelsen, M. Rasmussen 1, Jönsson 4, Uth 2, R. Rasmussen, J, Rasmussen 1, Tangen, Bonde, Paulsen Haug

Trener: Henrik Kronborg

RK NEXE: Kuzmanović 12 odbrana, Račić, Bakić, Mileta, Sršen 3, Radovanović, Jelinić 2, Manci Mičević, Velkavrh 2, Severec 7, Moslavac 6, Tomić 1, Melić 4, Markušić 3, Pribetić 2

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: Sjern Handbold: 1/1;  RK NEXE: 3/3

Isklučenja: Skjern Handbold: 2 minuta (Tangen 2′); NEXE: 10 minuta (Sršen 2′, Severec 2′, Moslavac 2′,2′,2′)

Crveni kartoni: Luka Moslavac (3 isključenja)