Tikveš i Prolet podelili bodove!

0
282

Iako su obe ekipe imale šansu za 2 boda, a posle napada u poslednjem minutu, susret Tikveša i Proleta završen je nerešenim rezultatom 24:24 (14:12). Gosti su se radovali osvojenom bodu, a domaćima bi trebalo da im bude žao jer su u većem delu susreta vodili +3.

Skopljani su ostali na drugom mestu na tabeli u Grupi B sa 11 bodova, jednim više od Tikveša. Obe ekipe su među onima koji važe za najozbiljnije kandidate za prva četiri mesta i plasman u plej-of. Ali važno je i gde će biti na tabeli, s obzirom da se bodovi prenose u plej-of.

U Kavadarcima je bilo drame u poslednjim minutima. Tikveš je vodio sa 24:22, ali su Dimovski i Alarov izjednačili na 24:24. Domaći nisu mogli da postignu gol. U poslednjem minutu domaćini su imali napad koji nisu realizovali a Prolet takođe nije postigao gol.

Domaćini su najveće vođstvo u prvom poluvremenu imali u 20. minutu kada su vodili 9:6, nakon čega je Alekso Lembanov morao da zatraži tajm-aut. Njegov savet je urodio plodom, pa su Lasko Andonovski i Davor Palevski postigli dva gola za 9:8. Prolet je imao priliku da izjednači, ali je Jagoš Braunović imao uspešnu odbranu i Martin Dimovski je povisio na 10:8.

Prolet se nije predavao te je bilo 10:10. I opet Tikveš pogađa i povećava na 12:10 i 13:11. Ta razlika od „plus 2” ostala je na poluvremenu.

Tek što je počelo drugo poluvreme Tikveš je brzo otišao na 16:13 i dugo održavao tu razliku na 2-3 gola, sve do 48. minuta kada je Prolet vratio neizvesnost izjednačenjem na 20:20.

Martin Dimovski je bio najefikasniji kod Tikveša sa 8 golova, a Nikola Stefanović postigao je 6. Golman Jagoš Braunović je meč završio sa 10 odbrana.

Kod gostiju Lasko Andonovski postigao je 6 golova, dok su se Mihail Alarov i Davor Palevski upisali po pet.