Superliga Makedonije (M) – Eurofarm Pelister uz dosta muka porazio Ohrid!

0
158

Rukometaši Eurofarma Pelistera morali su ozbiljno da se pomuče da slome otpor Ohrida i pobede rezultatom 31:27 (17:17) u trećem kolu plej-ofa Super lige. Izabranici Stevča Alušovskog nisu se nimalo obrukali, naprotiv, bili su ravnopravan rival i vodili su do samog kraja utakmice. Ipak, iskustvo, kvalitet i duža klupa verovatno su presudili da bodovi ostanu šampionu.

“Gladijatori” su dobro otvorili utakmicu pa su u tom periodu vodili sa 2:4. Domaćini su se vratili u utakmicu, a onda je u nastavku prvog poluvremena nastavljeno u ritmu gol za gol. Zanimljivo je da Pelister nije vodio nijednom u prvom delu, a Ohrid je imao u jednom trenutku 10:13. Ipak, igrači Branislava Angelovskog su se do poluvremena vratili u egal i otišli ​​na odmor nerešenim rezultatom 17:17.

Prvi put je Eurofarm Pelister poveo na startu drugog poluvremena (18:17), a igra je nastavljena u potpuno izjednačenom ritmu. Ohrid je delovalo opasno, iskoristio je svoje šanse i u dva navrata pre kraja vodio sa +2. Pelister je uspeo da se vrati u egal (24:24) na ulazu u poslednjih deset minuta. Domaći su odbranili veoma važan i dug napad, nakon čega su realizovali penal i iznudili još jednu grešku gostiju. Borzaš je pogodio, potom je usledilo isključenje za Cehtea i gol Šafranka (27:26). Ipak, sa dva gola Kuzmanovskog nakon intervencije Kizića, Eurofarm Pelister je napravio iskorak i obezbedio pobedu.

Eurofarm Pelister – Ohrid 31:27 (17:17)