Super B liga (M) – Smederevo “preplivalo” Moravu!

0
293

Rukometaši Smedereva opravdali su ulogu favorita u utakmici trećeg kola Super B lige “Istok – Zapad”. Na gostovanju u Velikoj Plani savladana je ekipa Morave sa 29:23, poluvreme 13:11. Jedino što su domaći uspeli tokom svoh 60 minuta je da na početku dođu do izjednačenja 2:2. Do kraja prvog poluvremena gostujući rukometaši su dominirali u svim elementima igre. U nekoliko navrata imali su četiri gola prednosti (10:6, 12:8 i 13:9) ali su svojim greškama dopustili domaćinu da na odomor ode sa podnošljiva dva gola zaostatka.

Stvari su brzo došli na svoje u drugom poluvremenu. Sredinom drugog poluvremena bilo je 23:15  i tada je već bilo jasno da bodovi odlaze u Smederevo. Velika prednost omogućila je treneru Smedereva Nenadu Martiću priliku da da veću minutažu mlađim igračima, a to je na odličan način iskoristio Bogdan Stanković koji je sa 6 golova bio najefikasniji u redovima Smedereva. Podatak da su se čak desetorica igrača Smedereva upisala u listu strelaca govori o raznovrsnoj igri ekipe Nenada Martića.

Po četiri puta u listu strelaca su se upisali Vojislav Milunović i Dušan Stojković.

Kod domaćina je pet golova postigao Jovan Poskurica.

RK MORAVA – RK SMEDEREVO 23:29 (11:13)

Lazović 4, Antić 4, Pavlović 3, Pavlović 1, Radenović 3, Stoiljković 1, Poskurica 5, Đukić 1, Džamić 2.

Stojković 4, Drobnjak 2, Jevđenović 3, Marjanović 2, Milunović 4, Zmajević 3, Stanković 6, Živković 2, Mirković 1, Matković 2.