Srbija posle velike drame obezbedila narednu fazu!

0
214

Reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju 29:27 (12:11) i tako izborila plasman u glavnu fazu takmičenja na SP 2019.

Srpkinje u dalju borbu ne prenose bodove, a ukrštaju se sa grupom gde su plasman već obezbedile selekcije Južne Koreje i Nemačke.

Slično utakmici sa Holandijom, loše su otvorile odlučujući meč najbolje srpske rukometašice. Povele su Slovenke 5:0 posle devet minuta igre, kada su usledili golovi Liščević i Stoiljković, kojima se pokrenula srpska selekcija. Lavko i Pop Lazić su svojim golovima uspeli da uspostave balans na terenu do 20. minuta, kada je viđeno prvo izjednačenje – 10:10.

Četvrti gol Pop Lazić doneo je prvo vođstvo Srbiji u 28. minutu, a sa tim rezultatom (12:11) otišlo se na odmor.

Serija Srpkinja na startu drugog dela – 15:12, nije bila nagoveštaj bolje igre, s obzirom da su Stanko i Gros iskoristile veliki broj tehničkih grešaka u napadu srpskog tima da dovedu svoj tim do +3 , 20:23 u 45. minutu, što je bio težak trenutak za sastav selektora Ljubomira Obradovića. Par odbrana Katarine Tomašević, golovi Lavko, Obradović, Pop Lazić i Trifunović, vratili su Srbiju u vođstvo 27:25 u 55. minutu.

Vratile su se Slovenke na 27:27 dva minuta pre kraja, imale i brojčanu prednost, ali je Kristina Liščević postigla gol za 28:27, nakon čega je Jelena Trifunović “ukrala” loptu za novi napad. Posle tajm-auta usledio je novi gol Liščević za pobedu.SRBIJA – SLOVENIJA 29:27 (12:11)

Kumamoto

Akva dom

SRBIJA: Risović , Tomašević , Radosavljević, Trifunović 1, Števin 1, Lavko 7 , Nikolić 2 , Janjušević, Kojić, Pop Lazić 8, Radojević , Obradović 2, Jovović, Stoiljković 3 , Liščević 4 , Cvijić 1

Slovenija: Gros 8, Stanko 10, Barič 3, Zulić 3, Pišek 2, Svetik 1, Zec, Klemenčić, Strnad, Ferfolja, Vojnović, Ljepoja, Zulić, Vučko, Pandžić, Beganović

SEMAFOR: 0:5 (9.) 4:6 (12.) 10:10 (20.) 12:11 (28.) 15:12 (35.) 20.23 (45.) 25:24 (51.) 27:25 (55.)

Ljubomir Obradović:

• Puno preokreta, na kraju pobeda. Posle poraza juče i posle 5:0 Slovenije, bitno je da smo se vratili. Čestitam devojkama na ovome. Vodili smo tri razlike, gubili dva, izjednačili,i na kraju pobedili. Moramo nastaviti u ovom svetlu,a ne onom jučerašnjem. Sa Korejom smo imali teških mečeva, kao što je bio i pripremni za Svetsko u Seulu. Nemci kao Nemci, maksimalna upornost do 60 minuta. Imaju visinu, čeka nas sigurno zahtevna 6-0 odbrana, pa da vidimo šta možemo.

Slađana Pop – Lazić:

• Dobro jutro, Srbijo! Pobedile smo, idemo dalje! Bila je neizvesna i teška utakmica. I psihički i fizički. Morali smo i htele smo da pobedimo. Nismo želele da završimo ovo takmičenje, a pogotovu ne sa primerom igre kao protiv Holandije. Dalje ćemo videti. Za sada je da nastavimo da igramo kao ovu utakmicu što smo odradile i prve tri. Holandija je ostavila jak trag. Moraćemo da svaku odigramo kao danas

Kristina Liščević:

• Imale smo loš početak, vratile smo i dobile energiju. Opet smo u drugom poluvremenu imale pad. Slovenija se nije snašla sa 3-2-1 odbranom i 5-1 na Gros. Dobro smo odradile na kraju, izuvkle smo, iščupale pobedu! Dobra je Slovenije ekipa, borbena, kvalitetna, zaslužile su i one da prođu, ali drago mi je da smo to mi. Nije pobedu doneo poslednji napad, već cela utakmica, odbrana, golmani, i napad. Jesam preuzela odgovornost, jer sam imala osećaj da sam pogotila stranu svaki put. Išla je svaki put u desno, i sada sam imala viziju da treba šutnuti levo – znala sam da će završiti u golu. Pivotmeni danas fantastični, bekovi isto. Dalje čekamo sve protivnike. Neke znamo jako dobro, kao što je Koreja. Pokazalo se da možemo da igramo sa njima. Imali smo tu jednu lošu utakmicu, imamo je na svaakom prvenstvu. Ne znam da li nam je to običaj. Idemo da ginemo. Mogu da obećam da ćemo se boriti!

Dragana Cvijić:

• Posle onakvog poraza, jako je bilo teško ustati i naći pozitivnu energiju i pobediti motivisanu Sloveniju, jer da su nas pobedile, išle bi sa dva boda dalje. Bilo je mnogo uspona i padova. Gubile smo, izjednačile, povele i vratile se potpuno u igru. jako smo srećne što smo uspele da se izborimo sa svime, i mislim da smo zasluženo pobedili. Jedva čekam dan odmora, prijaće nam. Teško će biti dalje, 12 ekipa, 7-8 vodi na kvalifikacioni turnir. Sada ima vremena da se sve vidi, analizira, i da se spremimo. Moramo da pokušamo da obezbedimo kvalifikacioni turnir!