SEHA: Nexe bez plena u Ukrajini!

0
204

U petom kolu SEHA Gazprom lige RK Nexe je gostovao u Ukrajini gde se susreo s HC Motor Zaporozhye, ekipom koja zajedno s Vardarom drži čelo grupe A. Nakon lošeg otvaranja sezone i poraza od Vojvodine na gostovanju u Novom Sadu, domaćeg poraza od Tatrana te nesretno izgubljene utakmice od Vardara u Skoplju konačno se otvorilo u prošloj utakmici protiv gostiju iz Kine RK Beijing Sport University. Gromovi su dominantnom igrom nadvisili mladu ekipu rezultatom 40:26.

Nexe je na gostovanje kod aktuelnog prvaka Ukrajine došao oslabljen zbog nedostatka nekoliko standardnih igrača pa su tako uz već duži oporavak Tomi Vozaba, nedostajali i Ivan Sršen, Ivan Vida, Halil Jaganjac te Mario Tomić dok su kod kuće ostali mladi Bruno Ćuić i Tomislav Kvastek.

U prvih nekoliko minuta utakmice Nexe pravi par grešaka u odbrani i domaćini dolaze do rezultata 3:1. U idućih nekoliko akcija Car brani, a Pešić i Jaman pogađaju za izjednačenje u 8. minutu. Greške u odbrani Nexe-a se nastavljaju i u 13. minutu Zaporozhye odlazi na 4 gola prednosti. U 20. minutu Severec daje svoj drugi gol i Nexe dolazi na samo 2 gola zaostatka – 12:10. S dva gola viška za Motor Zaporozhye se odlazi na odmor i to rezultatom 18:16, a treba napomenuti da je u zadnjim sekundama prvog poluvremena Mrđenović dobio dva minuta isključenja zbog igranja nogom.

U nastavak Gromovi ulaze s igračem manje i domaćini pogađaju za 19:16, ali Jaman odmah smanjuje na 19:17. Nakon toga Radovanović brani, Nexe kreće u napad i ukrajinci prave prekršaj u napadu, a Kus dobija dva minuta. Mileta iskorišćava sedmerac i Nexe je na samo gol zaostatka. Nastavljaju se dobre igre s obe strane i Gromovi dolaze do izjednačenja u 39. minutu, rezultat je 21:21. Nekoliko idućih napada RK Nexe ne uspeva da iskoristi dok domaćini, uglavnom, pogađaju s desnog krila i dolaze na 5 golova prednosti. Zahvaljujući Jamanu, Pribetiću, Pešiću i Mileti te dobroj odbrani u 50. minutu Nexe je u minusu samo dva gola. Gromovi nastavljaju sa sjajnom igrom i opet dolaze do izjednačenja u 55. minutu rezultatom 31:31. Mileta promašuje u tri naredna napada, a Kozakevych i Pukhouski pogađaju za konačnih 33:31. Na kraju treba svakako istaknuti nekoliko odličnih odbrana Cara i Radovanovića te sedam golova Pešića i Milete kao i veliki doprinos Saše Barišić – Jamana svojim golovima i asistencijama.

HC Motor Zaporozhye – RK Nexe 33: 31 (18:16)

Sudije: Ismail Matalari i Nenad Nikolovski

HC Motor Zaporozhye:

Babichev 3, Malasinskas 2, Pukhouski 7, Denysov 3, Kravchenko 1, Kozakevych 4, Dontsov 2, Jaanimaa 4, Gurkovsky 1, Zhukov 1, Kasai, Kus 1, Komok, Tiutiunnyk 1, Kireev 1, Parovinchak 2

Trener: Nikolay Stepanets

RK Nexe:

Radovanovic, Lelić, Eter, Mileta 7, Mrđenović, Barišić – Jaman 5, Dumenčić 1, Car, Buvinić 3, Greganić, Jelinić, Severec 4, Pešić 7, Pribetić 4

Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: HC Motor Zaporozhye, RK Nexe 4/5

Isključenja: HC Motor Zaporozhye 4 minuta (Gurkovsky, Kus), RK Nexe 4 minuta (Mrđenović, Severec)