SEHA – Motor Zaporožje ubedljivo protiv Meškov Bresta!

0
292

Rukometaši Motora iz Zaporožja osvojili su 3. mesto u 10. jubilarnoj sezoni, SEHA – Gazprom lige. Uverljivije nego što je to bilo ko mogao da očekuje, pobedili su favorizovani Meškov Brest 31:20.

Prva četvrtina utakmice bila je dosta izjednačena. Bez Staša Skubea koji je lakše povređen i nije bio na raspolaganju trener Danielu Gordu, beloruski sastav je bio u ogromnim problema s organizacijom igre. Motor je s druge strane imao vrlo dobru odbranu i tranziciju pa je vrlo spretno kažnjavao svaku grešku Meškova. Od 17. minuta kad su prvi put imali plus četiri (9:5), gotovo da nisu spustili ritam. Doduše, Meškov je uspeo da kraja prvog poluvremena da stigne do izjednačenja 11:11, ali čini se da je to bio „labuđi pev“. U nastavku su sasvim pali.

Nizom od četiri pogotka zaredom, na samom početku drugog poluvremena, Ukrajinci su  razbili sve iluzije Meškova da bi mogao do preokreta. Sredinom drugog dela, imao je Motor osam pogodaka prednosti. Na ulasku u poslednjih deset minuta, ta je razlika narasla na deset. Konačnih plus 11 na kraju, možda i ne otkriva kolika je razlika u želji da se osvoji treće mesto, bila između te dve ekipe.

Meškov Brest je tako u svom devetom nastupu u SEHA – Gazprom ligi, četvrti put osvojio 4. mesto. Motor je s druge strane, u debitantskom nastupu na Final 4 zaslužio bronzu.

SEHA – Gazprom liga: 3. MESTO
MOTOR ZAPOROŽJE – MEŠKOV BREST 31:20