Rukometašice Požarevca slavile u Kladovu!

0
380

Rukometašice Đerdapa su ponovo na rukometnoj sceni. Nakon kratke pauze, mlade rukometašice iz Kladova su ponovo zaigrale u svojoj hali „Jezero“. Ovoga puta gost je bio Požarevac koji je odneo bodove a rezultat je bio 19:23 (6:9).

Od samog početka su igračice Milana Petkovića pokazale zašto su došle na sam istok Srbije. Prvo su povele 0:2 a zatim je bilo 1:4. Prvi tajm – aut strateg Đerdapa, Milonjić traži u 12. minutu i na kratko vraća svoju ekipu u utakmicu. Gošće se nisu dale i ponovo dodale gas te na odmor nose +3.

U drugom poluvremenu je prednost narasla i na +5 gde je već moglo da se pretpostavi u kom će smeru otići utakmica. Domaćin jednostavno nije imao iskustva da parira Požarevljankama i na kraju priznaje gošćama da su u ovom trenutku bolje.

U domaćem sastavu Marija Ranisavljević je postigla 10 golova dok je Požarevac do pobede vodila Anđelka Milanović sa 8 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Marija Matić.