Rudar Adria Oil posle preokreta slavio protiv ekipe Balić & Metličić!

0
1213

Retko se viđa utakmica nalik ovoj u Labinu. U prvom poluvremenu Labinjani su delovali kao da im sledi katastrofa, a onda je trener Zupičić očito napravio nekakve promene u igri i stanju svesti Kovara koji su u nastavku potpuno šokirali mladu ekipu iz Splita.

Utakmica je počela u egalu koji je trajao otprilike do desetog minuta kada Splićani odlaze na 4:7. No, nisu tu stali, u 16. minutu je 6:10, a najviše je bilo u 25. kada gosti imaju 10:17. Bude se tada Labinjani i do poluvremena smanjuju na 15:19.

E sad. U 33. minutu semafor je pokazivao 17:21 i gosti su, imali situaciju pod kontrolom. Od tog trenutka, kao da je neko stisnuo neku „tipku“, staje splitski napad i odbrana, a Labinjani jure terenom i poigravaju se protivnikom. Epilog?

Labinjani su postigli neverovatnih 13 golova zaredom pa je 48. minutu semafor pokazivao 30:21! Nestali su gosti 15 minuta sa parketa, a zato su kažnjeni teškim porazom. Poslednjih deset minuta samo se odrađivala forma.

LABIN – SC Franko Mileta – PRVA HRL JUG – 14. KOLO
SUDIJE: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb)

RUDAR ADRIA OIL – BALIĆ METLIČIĆ 07 32:27 (15:19)

RUDAR ADRIA OIL: Zena, Mandić 1, Ratkajec 12 (1), Tomičić, Lazar 3, Vozila, Štucin 1, Ugrin, Dželili, Murselović, Jelušić 1, Dukić 5, Kostić 1, Derossi 6, Franković 2

Sedmerci: 1/2, Isključenja: 14 minuta (Zupičić 2, Ugrin 2, Kostić 2, Derossi 2, Dukić 2, Štucin 2, Ratkajec 2)

Trener: Dalibor Zupičić

BALIĆ METLIČIĆ: Cvitanović 4, Luketin 2, Čavčić 2, Kažimir 1, Vukotić 2, Ančić, Radić, Radina 3, Sučić 4, Gajić 2, Vulić 2, Tarle, Dujić 5

Sedmerci: 0/1, Isključenja: 8 minuta (Cvitanović 4, Sučić 2, Gajić 2)

Trener: Petar Metličić