RETROSPEKTIVA: Super B liga – Žene – 19. kolo

0
533

17.04.2022. – 18:00 ŽRK Topličanin – RK Mladi radnik 27:22 (14:10)

Mladi radnik iz Radnica je u okviru 19. kola gostovao ekipi Topličanina gde je poražen rezultatom 27:22 (14:10). Topličanin iz Prokuplja u drugom delu prvenstva igra mnogo bolje i ne čudi što se trenutno nalazi na 5. poziciji. Kada bismo gledali tabelu, favorit na ovoj utakmici bila je ekipa iz Radinca ali 40×20 je pokazao svoje. Od samog starta su igračice Bojana Prolovića nametnule svoj ritam i povele 3:0. Činilo se da će Mladi radnik uhvatiti zamah ali nije bilo ništa od toga. U 12. minutu je bilo 8:3 gde je već jasnije ko će odneti bodove sa ove utakmice. Pokušavale su gošće da se konsoliduju i vrate u utakmicu a najviše što su uspele je da na odmor odu sa -4 (14:10). Domaćin ni u drugom poluvremenu nije popustio te je u jednom trenutku imao i +8. Jedino što su uspele gošće je da smanje za konačnih -5 (27:22). Kod gošći je najefikasnija sa 6 golova bila Milena Kojić dok je domaći sastav do pobede vodila Danijela Kričak takođe sa 6 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Olja Nikolić koja je postigla 4 gola. Utakmicu su sudile Dragana Jakovljević i Danijela Sando Kovačević iz Čačka dok je delegat bila Vesna Petronijević iz Kruševca.

16.04.2022. – 18:00 ŽRK Pirot – RK Zaječar 28:30 (8:13)

Rukometašice Zaječara savladale su ekipu Pirota u gostima rezultatom 28:30 (8:13) u meču 19. kola Super B lige. Zaječarke su na taj način zabeležile treći prvenstveni trijumf pa ni opstanak više nije van domašaja izabranica trenera Petrovića. Najbolja u redovima gošći ponovo je bila Jana Milošević, koja je postigla 9 pogodaka. Odličnu partiju pružile su i Jelena Balević i Mila Mladenović sa po 6 golova. Kod domaćih bolje od ostalih Branka Stojanović sa 9 i Ivana Ćirić sa 8 pogodaka. Zaječarke su pobedom u Pirotu napravile važan korak ka opstanku pošto poslednja tri kola sezone dočekuju na 9. mestu tabele, koje će prema poslednjim najavama biti dovoljno da sačuvaju status u Super B ligi. Ipak, Prijepolje ima samo dva boda i pobedu manje na pretposlednjem 10. mestu, dok je Pirot i drugim porazom od Zaječara izgubio svaku šansu. Utakmicu su sudili Marjan Stefanović i Miloš Radojčić iz Leskovca. Kontrolor je bio Vladimir Stojanović, takođe iz Leskovca.

17.04.2022. – 17:00 ŽRK Srem – SU ŽR Radnički 31:26 (13:12)

Rukometašice Srema iz Sremske Mitrovice su imale težak zadatak u 19. kolu. Beogradski Radnički je doputovao u Sremsku Mitrovicu kako bi zakomplikovao stanje na tabeli ali su igračice Dušana Drče ostale hladne i slavile pobedu 31:26. Iako su nešto lošije startovale, uspele su da se izbore i pređu u vođstvo. Drugi put je Srem imao vođstvo tek u 18. minutu ali od tada ga pažljivo čuva i na odmor odlazi sa 13:12. U istom ritmu je igrano i drugo poluvremene a zatim u 50. minutu goše ostaju bez ideje, Srem ih “čita” i polako počinje da se odlepljuje. U jednom trenutku je bilo 26:22 a ekipa poput Srema ne dozvoljava gostima da priđe i na kraju slavi pobedu rezultatom 31:26 i ostaje na 1. mestu sa 27 bodova dok Kikinda ima utakmicu manje i 26 bodova. Pančevo takođe ima utakmicu manje i 25 bodova. Kod gošći je Anja Penić postigla 7 golova dok je domaći sastav do pobede vodila Nataša Ćetković sa 8 golova a za igračicu utakmice proglašena je Anja Klenkovski koja je postigla 5 golova. Utakmicu su sudili Marko Obradović i Vladimir Vučić iz Zrenjanina a delegat je bio Dejan Perić iz Pančeva.

16.04.2022. – 21:00 RK Petrovaradin – ŽORK Kikinda 26:30 (12:16)

Rukometašice Kikinde nisu imale težak zadatak u 19. kolu. Gostovale su ekipi Petrovaradina i slavile pobedu rezultatom 26:30 (12:16). Apsolutni favorit bila je Kikinda koja se bori za prvo mesto naspram Petrovaradina koji se nalazi na 8. mestu sa 17 bodova. Sjajno su igračice Vladimira Karadžina počele utakmicu i u ranom periodu imale 0:3. Tako su nastavile sve do 18. minuta kada domaćin stiže na -1 (8:9). Bilo je to kratkog daha a zatim Kikinda dodaje gas i na odmor nosi 12:16. U drugom poluvremenu je domaćin pažljivije igrao i čekao svoju šansu. Ipak, Kikinđanke nisu dozvolile nikakvo iznenađenje te je na kraju rezultat bio 26:30. U ekipi Petrovaradina je Ana Čubrilo bila precizna 7 puta dok je gošće do pobede vukla Milica Perović koja je postigla 11 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Arbitri su bili Nikola Musić i Stevan Đurašinović iz Vrbasa a delegat je bio Dejan Isailović iz Novog Sada.

16.04.2022. – 18:00 ŽRK Pančevo – ŽRK Halas Jožef 29:24 (13:17)

Pančevke su teže od očekivanog slavile protiv Halas Jožefa iz Ade rezultatom 29:24 (13:17). Rukometašice Viktora Felbaba su u Pančevo doputovale kako bi pomrsile konce domaćinu koji je i dalje u opticaju za plasman u ARKUS ligu. Samo 30 gledalaca je bilo na tribinama a može se pretpostaviti da je muk bio otežavajuća okolnost Pančevkama koje su ostale bez podrške u ovoj bitnoj utakmici. Gošće su dobro startovale i obično su imale minimalnu prednost.U 17. minutu se desilo ono čega se najviše plašio Marko Krstić. To je neshvatljiv pad i sa 8:9 gošće odlaze na 8:14. Iako je tražio tajm – aut dok su bile u naletu igračice Halas Jožefa ništa nije promenjeno na terenu. Pokušavale su Pančevke da se vrate u utakmicu a najviše što su uspele je da odu na zasluženi odmo sa 13:17. U drugom poluvremenu kao da je istrčala neka druga ekipa na teren. U 44. minutu je već bilo 20:20 a zatim u 52. minutu 26:22. Felbab je zatražio tajm – aut kako bi vratio svoje igračice na kolosek ali nije uspeo. Na kraju pobeda domaćina rezultatom 29:24. Kod gošći je Milica Telečki postigla 6 golova dok je domaći sastav do pobede vukla Jelisaveta Marković koja je bila precizna 8 puta. Za igračicu utakmice proglašena je Nevena Markagić koja je postigla 6 golova. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače a delegat je bio Predrag Đorđević iz Požarevca.