RETROSPEKTIVA: 1. HRL za žene – 25. kolo

0
348

Pretposlednje kolo 1. HRL – Žene otvorile su rukometašice Osijeka i Podravke Vegete u petak, a tokom subote je odigrano ukupno pet utakmice.

Rukometašice Podravke Vegete na gostovanju u Osijeku, od prvog minuta su krenule jako i motivisano u utakmicu. Tako su već u 9. minutu stvorile prednost od pet pogodaka, 3:8. Rezultatski plus na strani gošći iz Koprivnice samo je rastao, da bi na poluvremenu iznosio +6, 13:19. Do kraja utakmice, priliku u redovima Podravke dobile su i mlađe igračice, a pobeda ekipe iz Koprivnice koju vodi Antonio Pranjić, ni u jednom trenutku nije bila upitna. Lamprini Tsakalou sa šest i Nikolina Zadravec s pet pogodaka su predvodile gošće, dok je u redovima domaćina najbolja bila Sara Sablić sa četiri gola.

Uvek su zanimljive utakmice Koke i Zrinskog pa se tradicija nastavila i ovaj put. Bila je to utakmica jakog ritma u kojoj je prednost selila s jedne na drugu stranu. Gostujuće rukometašice iz Čakovca su tokom gotovo celog prvog poluvremena bile u vođstvu te s +1, 13:14, otišle na poluvreme. Ali, u nastavku utakmice, domaća ekipa Vladimira Canjuge preuzima “stvari u svoje ruke“. Nakon izjednačenja u 35. minutu, gošće se više nisu uspele da vrate ili ozbiljnije da pariraju. Od 40. minuta pa do kraja, utakmica je krenula u samo jednom smeru da bi na kraju domaće upisale veliku i važnu pobedu 34:27. Briljantna je u redovima Koke bila Tea Jalušić s devet pogodaka. Kod Zrinskog, najefikasnija Gabriela Gudelj, takođe s devet golova.

Meč Sinja i Umaga rešen je u prvom poluvremenu, s obzirom na to da su gošće bile uverljivije od samog početka. Iako je domaća ekipa pokušala da se vrati i u nekoliko navrata bila jako blizu da i uhvati priključak, najviše što su uspele bilo je doći na -1, u 22. minutu. Nakon toga, gošće su odjurile u rezultatski nedohvatljivu prednost. Pet pogodaka Ane Lovrić i 18 odbrana Andreje Vugdelija, svetle su tačke u redovima Sinjanki. Na drugoj strani 11 pogodaka fantastične Nataše Miočinović.

Utakmica između Splita 2010 i Lokomotive, bila je jači trening za aktuelne osvajačice Kupa Hrvatske. Lokomotiva je odjurila već na samom početku i nije stala, čemu svedoči dvostruka prednost ostvarena na kraju utakmice, 15:30. Paula Posavec i Dora Kalaus bile su najučinkovitije u redovima Lokosica, svaka po pet pogodaka, uz neverovatan učinak Lucije Bešen koja je na golu zaustavila 16 lopti. U redovima Splita, Klara Birtić četiri gola.

Utakmica Dalmatinke i Dugog Sela ’55 ponudila je lep rukomet u kom su glavnu ulogu odigrale domaće rukometašice. Rezultatska neizvesnost bila je postojana tokom prvih 30 minuta. Ali, u nastavku je Dalmatinka uklonila sve sumnje i rešila pitanje pobednica. Anđela Zelić je predvodila domaću ekipu sa šest golova, dok je Jelena Blažek dominirala na drugoj strani terena sa sedam golova.

U najiščekivanoj utakmici kola, onoj između Murvice i Sesveta, pobedu su odnele gošće. Tokom svih 60 minuta utakmice, Sesvećanke su imale prednost na svojoj strani i na kraju, zasluženo su slavile. Već kako nas je naviknula, blistala je Rea Jelenović s 11 preciznih udaraca u redovima Murvice. Kod Sesveta, Mihaela Bešen 10 pogodaka.

Kao što se moglo i očekivati, mlada i nedovoljno iskusna ekipa 1234 Virovitice, nije mogla ozbiljnije da odgovori na izazove Bjelovara. Doduše, kad se pogleda kretanje rezultata u prvom poluvremenu, malo ko bi mogao da zaključi da će na kraju biti takva razlika. Naime, nakon prvih 30 minuta Bjelovar je imao samo jedan gol prednosti 14:15. U nastavku su Bjelovarke odlučile da pojačaju ritam i Virovitica to više nije mogla da prati. Već sredinom drugog dela, bilo je plus sedam za gošće. Na ulasku u poslednjih deset minuta, ta je razlika porasla na deset pogodaka. Virovitica je u drugom delu postigla samo šest pogodaka, tako da konačnih 20:31 nije nikakvo iznenađenje. Lukrecia Veršec i Tena Mioč – Čabadaj s po pet pogodaka bile su najbolje u domaćim redovima. Kod Bjelovara, osam pogodaka dala je Ema Guskić.

1. HRL ZA ŽENE: 25. KOLO
    OSIJEK – PODRAVKA VEGETA 25:32
    KOKA – ZRINSKI 34:27
    SINJ – UMAG 26:31
    SPLIT 2010 – LOKOMOTIVA ZAGREB 15:30
    DALMATINKA – DUGO SELO 55 31:27
    MURVICA – SESVETE 31:35
    1234 VIROVITICA – BJELOVAR 20:31