Prokletstvo “razlika 1” se nastavlja: Eurofarm poražen od PPD Zagreba!

0
214

U subotu, 5. oktobra, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u utakmici 5. kola SEHA – Gazprom lige ugostio je makedonskog predstavnika – rukometni klub Eurofarm Rabotnik. U utakmici odigranoj u zagrebačkoj dvorani 2 Doma sportova Zagrebaši su slavili sa 24:23 te su nakon slavlja nad Metaloplastikom u prvom kolu upisali još jednu novosezonsku pobedu u regionalnoj ligi.

Subotnju utakmicu bolje su otvorili Zagrebaši, no takav start nije trajao dugo s obzirom na to da gostujuća ekipa već u 7. minutu igre prelazi u vođstvo (3:4). Prednost su Makedonci držali sve do kraja prve četvrtine, kada utakmica ponovno postaje izjednačena, nakon čega kreće igra gol za gol što je vidljivo i u rezultatu s poluvremena u kom su hrvatski i makedonski predstavnik izjednačeni s 11:11.

Drugo poluvreme je nastavljeno u sličnom tonu, a najbolji hrvatski rukometaši su mogli da odahnu tek nakon konačnog sudijskog zvižduka koji je označio kraj utakmice s konačnim rezultatom 24:23.

U redovima Zagreba najviše su se istaknuli kapetan Zlatko Horvat, Marin Šipić i Luka Mrakovčić svaki s po četiri pogodaka, dok su protivničke redove predvodili prošlogodišnji član PPD Zagreba Lovro Jotić i Vladimir Ostrouško, obojica s po pet pogotka.

Veselin Vujović, tener PPD Zagreba

• Zahvaljujem se Stevči na lepim rečima. Žao mi je što se nastavila tradicija u kojoj gube s jednim golom razlike. Bila je ovo jedna prava utakmica, a Lovro Jotić je izrastao je u vrhunskog igrača. Zadavao nam je puno problema u kombinaciji s pivotom. Imao sam neka rešenja u odbrani i u napadu i imam osećaj da s ovom pobedom kreće jedno bolje Zagrebovo razdoblje. Zaista su obe strane odigrale jednu jako dobru utakmicu, dali smo sve od sebe. Sada smo pobedili mi, sutra će možda oni.

Stevče Alušovski, trener Eurofarm Rabotnika

• Čestitke Zagrebu na pobedi te fer i korektnoj igri. Čestitam, takođe, i svom prijatelju Veselinu Vujoviću na prvoj pobedi te se nadam da će ih biti još puno. Puno sreće njegovoj ekipi želim i u Ligi šampiona. Što se tiče utakmice, bila je ovo jedna prava muška borba. Izgleda da je nama ove sezone suđeno da utakmice gubimo s golom razlike jer ovo je peta takva u nizu. Bilo kako bilo, želeo bih još jednom čestitati i zaželiti puno sreće Zagrebu, a nama ostaje da radimo kako bismo napravili bolje rezultate u narendim utakmicama.

Luka Mrakovčić, igrač PPD Zagreba

• Jedva sam čekao vratiti se na teren nakon ozljede. Za nas je ovo bila jako bitna utakmica i pobjedu smo morali izvući pod svaku cijenu što nakon niza od triju poraza nije bio nimalo lak zadatak. Utakmica je od strane gostujuće ekipe bila dobra i u fazi napada i u fazi obrani, mi smo se mučili, ali uspjeli smo na koncu ostvariti ono po što smo i došli u Dom sportova, a to je pobjeda.

Lovro Jotić, igrač Eurofarm Rabotnika

• Lijepo je vratiti se u Zagreb, ali bilo je čudno igrati protiv bivših suigrača. Zahvaljujem treneru Vujoviću na lijepim riječima. Utakmica je zaista bila teška, Zagreb se borio uz odličnu 5-1 obranu, uspjeli su se probijati i vodili su većinu drugog poluvremena, ali mi smo se uspjeli držati do samoga kraja. Nakon pete izgubljene utakmice s jednim golom razlike ostaje žal što nismo na kraju mogli izvući neriješen rezultat ili čak pobjedu, ali okrećemo se Brestu gdje putujemo već sutra. Čestitke Zagrebu još jednom.

PPD Zagreb – Eurofarm Rabotnik 24:23 (11:11).

PPD Zagreb: Ristanović 5 odbrana, Ašanin 3 odbrane; Šipić 4, Mrakovčić 4, Mandić 2, Hrastnik 1, Stojnić, Horvat 4, Kosteski, Ravnić, Gadža 3, Hrstić 3, Bičanić 1, Bećiri, Vlah 1, Vekić 1

Eurofarm Rabotnik: Mitrevskiv 5 odbrana, Chanevski 2 odbrane; Ojleski, Madzovski 3, Churlevski, Stjepanović, Radović 3, Shevelev 1, Jotić 5, Vegar 2, Kukoski, Velkovski 2, Ostrouško 5, Građan 2, Djukic, Kuzmanoski

U sklopu idućeg kola VELUX EHF Lige šampiona koje je sledeće na rasporedu, Lavovi putuju u Flensburg, Nemačku. Utakmica protiv aktuelnog nemačkog prvaka SG Flensburga Handewitta na rasporedu je u utorak, 9. oktobra s početkom u 19h kada počinje i prenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.