PPD Zagreb demolirao Moslavinu – Sesvete bolje od Trogira!

0
264

U tri utakmice 6. kola Paket24 Premijer lige – Lige B, slavili su domaćini. PPD Zagreb i Sesvete uverljivo protiv Moslavine i Trogira, Poreč nešto skromnije s Bjelovarom.

Zagrebaši su u utakmici protiv Moslavine, kao što je to već uobičajeno uoči Lige šampiona, odmarali neke od svojih najvažnijih igrača ili im dali vremena da zaleče povrede, tako da je na terenu bila jedna jako mlada ekipa. Prvi put zaigrao je i Miloš Kos, a u sastavu je bio i golman Matej Mandić. Gosti su se držali dobro do rezultata 5:4. Onda stiže prvi veći niz domaćina od tri gola za redom. Nakon toga stigla su još dva. Moslavina je do odmora postigla još samo dva gola pa je 19:7 bilo dosta logično na odmoru. Plinari su nastavili u istom ritmu i drugi deo. Nakon samo sedam minuta igre imali su plus 18 (26:8). Na 20 golova razlike otišli su nakon treće četvrtine (33:13). Moslavina jednostavno nije imala rešenja ni za odbranu protiv Zagrebaša, a još manje u napadu. Na kraju su iskoristili opuštanje domaćina u poslednjih deset minuta i stigli do minus 21 (43:22). Tri golmana PPD Zagreba imala su 14 odbrana. Prvi strelac domaćina Luka Lovre Klarica s osam golova. Kod gostiju čak pet igrača po tri gola.

Sesvete su još jedanput potvrdile da ih s razlogom mnogi smatraju, nakon PPD Zagreba,  za drugu najbolju ekipu Lige B. Trogir nije imao ni zrno šansi za iznenađenje u Jelkovcu. Od početka do kraja, sastav Silvija Ivandije dominirao je utakmicom i na kraju slavio uverljivu pobedu. Nakon desetak minuta izjednačene utakmice, domaćin prvu veću razliku pravi kada od 7:5, odlazi na 12:5. Drugim rečima uspeo je da postigne pet golova za redom. Na poluvremenu je domaćin imao sedam golova prednosti (15:8). Iako su se Trogirani silno trudili u nastavku, ni jednog trenutka nisu uspeli da uhvate priključak s domaćinom. U 43. minutu Sesvećani su već imali plus deset (25:15). Najveća njihova prednost bila je plus 13. Završilo se sa 35:25 samo zato jer je domaćin povukao „ručnu“ u poslednjih deset minuta i pružio priliku svim raspoloživim igračima. Od 12 strelaca u sastavu Sesveta, sedam golova dao je Josip Tolić. Kod gostiju najefikasniji Marino Vulić sa šest golova.

Kao što se moglo i očekivati, susret Poreča i Bjelovara bio je jako izjednačen. Domaćin je vodio prvih 11 minuta. Najveću prednost imao je od četiri gola (7:3). Ali, uporni gosti ne samo da su to stigli, nego su u 20. minutu i poveli (8:9). Ni njima plus dva (11:13) nije bilo dovoljno da na odmor odu s vođstvom pa je konačnih 13:13 bio i najpravedniji ishod. Još 11 minuta Bjelovar je vodio u nastavku. Pri rezultatu 20:19, Poreč preuzima primat i ne ispušta ga do kraja. I tu je bilo uspona i padova, od tri do samo gol razlike. Ali, domaćin je ipak izdržao sve nalete Bjelovaraca i na kraju slavio s 28:25, te tako prekinuo niz od dva poraza za redom. S osam golova iz osam pokušaja Tomislav Bošnjak bio je prva violina domaćina. Sedam je dao Filip Perić. Kod gostiju najbolji Vanja Šehić sa šest golova.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 6. KOLO
PPD ZAGREB – MOSLAVINA 43:22
SESVETE – TROGIR 35:25
POREČ – BJELOVAR 28:25