“Panceri” demolirali Argentinu!

0
207

Reprezentacija Nemačke otvorila je po planu glavnu fazu Svetskog prvenstva i deklasirala Argentinu sa 39:19 (24:11).

Susret iz grupe 3 nije doneo neizvesnost, “panceri” su se rano odvojili i u prvom poluvremenu napravili veliki korak ka pobedi.

Utakmica je počela odličnom serijom i na početku 6:2, Nemačka je održavala prednost i kako se bližilo poluvreme prednost je samo rasla. Na odmor “panceri” odlaze sa najvišom do tada prednošću 24:11.

Ni u nastavku Argentinci nisu imali leka za napade rivala. Prednost je samo nastavila da raste, da bi u finišu bilo probijena granica od 20 golova i ostvarena je ubedljiva pobeda.

Najbolji u pobedi nemačkog tima bili su Gola, Grecki i Mertens sa po pet golova, koliko je u Argentini postigao Martinez Kami.