Olimpijakos porazio AEK i izjednačio na 1:1 – Živković i Slavuljica solidni!

0
330

Olimpijakos je bio dominantan u 2. utakmici finala grčke lige gde je savladao AEK sa 28:24 te izjednačio seriju na 1:1.

Domaćini su bili nadmoćniji tokom celog meča, igrali su veoma dobro u odbrani i a Njokas je prosto bio nezadrživ sa 9 golova. Vredi napomenuti da je bilo čak i +8 24:16 u 50. minutu utakmice.

AEK je u poslednjoj četvrtini izveo blickrig i smanjio na 24:21 (57. minut), ali nije imao snage da napravi preokret te su “crveno – beli” zasluženo slavili.

Tasos Papadionisiu je bio sjajan kod gostiju koji su ponovo suočili sa velikim problemima u napadu.

Treće finale je na programu u ponedeljak, 22. maja u OAKA areni..

Što se tiče samog toga utakmice, sa tri gola Njokasa, Olimpijakos je u 5. minutu poveo sa 4:2. Iliopulos je brzo smanjio na 4:3 (6. minutu), ali su “crveno-beli” uzvratili novom serijom od 3:0 i golovima Montora, Domprisa i Papavasilisa za 7:3 u 11. minutu.

Papadionisiu je ponovo bio raspoložen i jedini našao rešenej za AEK posle 6 minuta smanjivši rezultat na 7:4 (12. minut), dok je Čitombi smanjio na 7:5 (14. minut). Neverovatnim udarcem je Njokas povisio na 8:5, dok je Papadionisiu uzvratio te je bilo posle 15 minuta 8:6 a zatim je na -1 (8:7) smanjio Mandalinić. Dompris i Papadionisiu su pogađali a onda su usledila dva gola Montora za 11:8 (22. minut), a Arsić je stao na gol umesto MVP 1. finalne utakmice  Makcevicča.

Liapis je smanjio na 11:9 (24. minut), ali je Olimpijakos odmah reagovao o postavio +4 (13:9) preko Njokasa  i Karampurniotisa u 26. minutu.

Živković je pogodio u 29. minutu te je bilo 14:10, a Slavulijca je pred sam kraj pogodio i postavio 15:10 gde se ide na odmor.

Olimpijakos je na startu drugog poluvremena došao do +6 (16:10) golom Domprisa. Slavuljica je u 39. minutu pogodio za 18:12 a zatim domaćin ekspresno ide na +7 (20:13) u 41. minutu golovima Papadionisioua i Građana smanjen je zaostatk na 21:14. Sokolić je takođe smanjio zaostatak (21:15), ali su Pasijas i Njokas povećali prednost na +8 (23:15) u 48. minutu.

AEK je izveo blickrig i serijom od 5:0 smanjio na 24:21 a među strelcima je bio Madalinić.

Dobrom energijom i golom Njokasa “crveno-beli” su zaključili pobedu (26:22), dok je Kandilas u sledećem napadu postigao gol za 27:22.

Dva gola Lemosa i još jedan Njokasa doveli su do konačnih 28:24.

AEK- OLIMPIJAKOS 21:19 (15:9)

Kretanje rezultata: 4:3, 6:3, 8:6, 10:8, 12:9, 15:10 (poluvreme), 17:12, 19:13, 21:14, 24:16, 24:20, 28:24

OLIMPIJAKOS: Kotanidis, Njokas 9, Karampurniotis 1, Papavasilis 5, Kandilas 1, Bagios 2, Papadopulos 2, Dompris 2, Pasias 1, Montoro 4, Slavuljica 2, Ostrouško 1, Građan 1, Bauer 1, Mihalidis.

AEK: Mackevič, Aramapazis 2, Tike, Živković 1, Mandalinić 2, Nikolaidis, Čepić, Iliopulos 2, Papadionisiu 6, Liapis 1, Arsić, Sokolić 1, Čitombi 1, Rogulski 1, Lemos 6, Kederis.