Lokomotiva savladala Bjelovar u Čelendž kupu!

0
207

Rukometašice Lokomotive uverljivo su pobedile Bjelovar u prvoj utakmici četvrtfinala “Challenge kupa” 30:23 i mirno idu na revanš za nedelju dana.

Samo u početku utakmice Bjelovarke su držale ritam Lokomotive. Ali već sredinom prvog dela zagrebački sastav polako počinje da stvara veću razliku. Od plus tri, 9:6, do velikih šest razlike 14:8, prošlo je samo desetak minuta. Imala je Lokomotiva i sedam pogodaka viška u završnici prvog poluvremena, a na poluvreme se otišlo s 17:12.

Bjelovarke su se jako mučile s odbranom i u nastavku. Lokomotiva je imala rešenja za svaki njihov pokušaj i agresiju, i stalno je dizala svoju prednost. U 42. minutu tako je ona iznosila pomalo neverovatnih plus deset 26:16. Još jedanput do kraja Lokosice su imale tu razliku 30:20, da bi gošće serijom od tri pogotka za redom u završnici utakmice stigle na za njih podnošljivu razliku od minus sedam.

Lokomotiva je imala gotovo 60% realizacije, a Bjelovar tek malo više od 40%.

Kristina Prkačin bila je nerešiva enigma za Bjelovarke. Za osam pogodaka, doduše trebala je doduše 20 udaraca, ali je jedino ona s bekovskih pozicija mogla da probije odbranu gošći. Pri tom je imala i maksimalnu podršku saigračica. Sedam pogodaka dala je Stela Posavec. Uz njih dve sjajna je na golu bila Lucija Bešen s čudesnih 17 odbrana. Kod Bjelovara prvi strelac Marija Borković sa šest pogodaka. Karmela Pokopac imala je deset odbrana.

Revanš utakmica igra se u petak 7. marta u 19:00h u Dvorani evropskih prvaka.

CHALLENGE CUP: ¼ FINALE
LOKOMOTIVA – ŽRK BJELOVAR 30:23