Karlaš utišao “Šumice” – Proleter osvojio vredan bod protiv Crvene zvezde!

0
213

Rukometaši Crvene zvezde Grundfos ostali su bez pobede u poslednjoj sekundi utakmice 24. kola ARKUS lige protiv Proletera i upisali drugi remi u sezoni – 26:26 (14:13).

Zvezda je povela deset sekundi pre kraja preko Uroša Kolundžića, ali je Ognjen Karlaš iskoristio smušenu i lošu reakciju Crvene zvezde sekundu pre kraja i iz deveterca doneo vredan bod svom timu.

U ekipu se posle povrede vratio kapiten Draško Nenadić, ali Zvezda nije uspela da se trgne i upiše novu pobedu.

Zvezda je imala plus 3 u više navrata i tokom većeg dela prvog poluvremena, ali nije uspevala da se odlepi, što je Proleter iskoristio i uspeo da preokrene rezultata serijom 4:0 u 27. minutu, (11:12). Ipak, prednost pred poluvreme doneo je Ivan Horvat u poslednjim trenucima.

I u nastavku, klackalica, gol za gol, sve do samog finiša kada Bujišić i Majes donose 25:23. Ni to domaćin nije materijalizovao, Kovačević i Skuban su izjednačili, a upravo je udarac Uroša Kovačevića zaustavio Aleksa Bogunović trideset sekundi pre isteka vremena. Usledio je tajm-aut Ratka Đurkovića, akcija za krilo i gol Kolundžića na deset sekundi pre kraja, ali ne i za pobedu. Mirko Đurković je zaustavio napad Proletera, dobio isključenje, ostala je jedna sekunda, a Karlaš pogodio sa devet metara i kaznio lošu reakciju Zvezdinih igrača za 26:26 i bitan bod Zrenjaninaca za opstanak.

Kolundžić je bio i najefikasniji protiv bivšeg tima sa 5 golova dok je u ekipi Proletera Karlaš bio najefikasniji sa 9 golova. Igrač utakmice bio je golman Proletera Kovačević.

CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS – PROLETER 26:26 (14:13)

Beograd, hala: UVC „Šumice“. Gledalaca: 120. Sudije: Đorđe Jevtić i Miloš Jevtić (Lazarevac). Isključenja: Crvena zvezda 4 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 5(4), Proleter 2(2).

CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS: Đurović 2(1), Horvat 3, Simić, Nenadić 3(1), Kolundžić 5, Radovanović, Bogunović, Majes 3, Alavanja, Jelić, Matičić 4(2), Stojanović, Pantić, Perić, Bujišić 4, Šljukić 1. Trener: Ratko Đurković

PROLETER: Stoiljkovski, Karlaš 9(2), Knežević, L.Pavlović 2, Skuban 8, Rudić 1, Breti, Terzić 1, Mikić, Sovrlić, M.Pavlović 1, Barjaktarović, Kereši, Vukadinović 2, U.Kovačević 2, M.Kovačević. Trener: Gorjan Spahić